Zranění z reprezentace? Trenér Trpišovský prozradil, v jakém stavu se nachází kádr Slavie

Reprezentační přestávka přinesla řadu zranění. Postihla i hráče Slavie? Trenér Trpišovský přiblížil, jaká je aktuální situace sešívaných.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Fotbalisté Slavie se po reprezentační pauze střetnou v souboji týmů z opačných pólů tabulky s Českými Budějovicemi. Trenér Trpišovský je rád, že se českému týmu podařilo vybojovat postup na EURO. Pomohla k tomu hned šestice slávistů. „Drtivé většině hráčů v národních týmech se podařilo splnit cíle. Kluci to zvládli a jedou na EURO, věřím, že pozitivní motivaci si přivezou i sem. Jsme za ně rádi,“ těší Jindřicha Trpišovského.

Nedívat se na tabulku

Do Edenu přijedou v sobotu poslední České Budějovice. Jihočeši prohráli čtyřikrát v řadě a ani jednou v těchto duelech neskórovali. Nesmíme se dívat na tabulku a na to, že nějakou dobu nedali gól. Od týmů, které jsou dole, se tady nic nečeká. Mají velkou motivaci, chtějí se ukázat. Je po reprezentační pauze, musíme to brát jako ligové utkání o tři body a nekoukat se na nic jiného,“ řekl kouč Trpišovský pro klubový web. Uvědomuje si, jakou zbraní může Dynamo udeřit. „Nahoře mají Adedirana a Alliho, dva strašně rychlé brejkové hráče,“ ví trenér sešívaných.

Jindřich Trpišovský patří k nejlepším českým trenérům.
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Reprezentanti se k týmu vracejí postupně. Kromě českých hráčů si povinnosti v národních týmech plnili i Schranz, Oscar, Zafeiris a Dumitrescu. Během uplynulého týdne utrpěla řada hvězd v mezinárodních utkáních zranění. Namátkou můžeme jmenovat Haalanda, Viníciuse Jr., Gaviho, Camavingu, Zaïre-Emeryho, Ter Stegena, Rashforda, Bowena nebo Bastoniho. Postihl „virus FIFA“ i sešívané?

Plán? Předejít přetížení

Jak se zdá, hráčům Slavie se zranění vyhýbala. „V pátek si vyhodnotíme, kdo bude k dispozici. Musíme brát v potaz i další program, co nás čeká, hrajeme ve čtvrtek v Tiraspolu a pak v neděli ve Zlíně. Kromě Ivana Schranze, u kterého přetrvává problém, se kterým odjel, nemáme zprávy, že by byl někdo nemocný nebo zraněný,“ podotkl Jindřich Trpišovský. Pravděpodobně nenastoupí sešívaní v nejsilnější sestavě. „Teď vlastně změkly terény, jsou horší a měkčí. Je třeba předejít nějakému přetížení,“ dodal kouč.

Předvádí Slavia nejhezčí fotbal z Fortuna ligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články