Proč chyběl Lingr a jaký je stav Wallema? Trenér Trpišovský promluvil o zdravotním stavu obou hráčů

Fotbalistům Slavie se daří, kromě vítězné série ale sešívaní musejí řešit i zdravotní trable. Stihnou Lingr s Wallemem odvetu s Dniprem? Trenér Jindřich Trpišovský vysvětlil, jak na tom oba hráči jsou.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní v neděli připravili Mladé Boleslavi první porážku v letošní sezoně. Ve městě automobilů Slavia zvítězila 1:0, domácím přitom Ogbu a spol. nedovolili ani jednu vyloženou šanci. „Boleslav má dobrý tým, silnou základní sestavu i lavičku. To se potvrdilo. Vážím si toho, jak jsme dnes pracovali do defenzivy, trio Jawo, Kušej a Yusuf jsme ubránili,“ řekl na tiskové konferenci po utkání trenér Jindřich Trpišovský. Červenobílí jsou tak nadále ve Fortuna lize stoprocentní, stejně jako o skóre vedoucí Sparta.

Tréninkové trable

Před odvetou s Dnipro-1 řešil realizační tým Slavie i zdravotní trable. V nominaci na zápas s Mladou Boleslaví chyběl Ondřej Lingr. O co šlo? Linži si po pátečním tréninku trošku stěžoval na bolest ve stehně. Absolvoval souboj s Wallemem, byli do sebe zaklesnutí v běžeckém souboji, šli do brzdy na konci hřiště. Linži to po tréninku cítil, sono ale měl čisté,“ prozradil pozitivní zprávu Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaní ale nehodlají nic podcenit, Lingr tedy zamířil na další vyšetření. „Dneska (v neděli – pozn. red.) jel pro jistotu na rezonanci, nechtěli jsme riskovat něco vážnějšího. Ve dvě hodiny byl na rezonanci, čekáme na výsledek, nemělo by to být nic vážného, spíše prevence,“ dodal kouč Slavie, který řešil zdravotní komplikace i v průběhu duelu se Středočechy. V závěru první půle musel kvůli zranění střídat Conrad Wallem. Stěžoval si na podobné místo, necítil škubnutí, ani trhlinu, jen diskomfort. Taky pojede na rezonanci, buď dneska, pokud to nestihneme, tak zítra,“ doplnil trenér.

Postoupí Slavia do základní skupiny Evropské ligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články