Známkování Sparťanů v Edenu: Vitík jako školáček, neviditelný Haraslín a urputný Mejdr

Debakl. Pražská Sparta nedokázala v Edenu předvést zhola nic a odváží si porážku 0:4. Kdo ze svěřenců trenéra Briana Priskeho předvedl podle redakce SportyŽivě.cz nejhorší výkon?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Matěj Kovář (2) – Jeho nejistota mezi třemi tyčemi byla znatelná i při neuznané brance sešívaných. Ani jednu ze čtyř střel na bránu nedokázal vytěsnit a utkání zakončil bez zákroku.

Casper Höjer (4) – Před čtvrtým inkasovaným gólem padl v důležitém souboji proti Václavu Jurečkovi, přesto lze jeho výkon hodnotit jako průměrný. Jako jeden z mála hráčů Sparty projevil ofenzivní snahy, ani jeden z jeho centrů však vyloženou šanci nepřinesl.

Asger Sörensen (6) – Nepředvedl nic navíc, na druhé straně nic nezkazil. Dánský obránce ukázal svůj tradiční výkon a v tragické defenzivě byl světlou výjimkou.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Martin Vitík (1) – Nejhorší výkon v ročníku. Hrubou individuální chybou po pěti minutách rozpoutal sešívané peklo. V soubojích hořel jako papír, nedařilo se u v rozehrávce ani v kombinaci a jeho nervozita z velkého duelu šla znát na každém kroku.

Jan Mejdr (5) – Také on se podepsal pod čtvrtou inkasovanou branku. Přesto ukázal bojovný a srdnatý výkon, na ofenzivní úprky sešívaných však zdaleka nestačil. Na hřišti byl ale znát.

Lukáš Sadílek (3) – Předvedl prakticky neviditelný výkon. Téměř se do hr nedostával a jeho kreativita směrem dopředu se projevovala minimálně.

David Pavelka (2) – Zkušený kapitán měl být kotvou pro mužstvo plné mládí a nových tváří. Svou úlohu zdaleka nesplnil, navíc ani on nedokázal zůstat v průběhu zápasu kompaktní. Zkazil několik jednoduchých přihrávek, navíc trestuhodně zahodil i jednu ze šancí Sparty.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Lukáš Haraslín (2) – Jeho vystoupení postrádalo všechno. Z Itálie a Polska měli být na velké zápasy pod tlakem zvyklý, přesto se absolutně nedokázal nabudit na důležitý zápas. Prakticky mentálně zůstal v šatně před zápasem.

Kryštof Daněk (3) – Zbytečně fauloval po několika desítkách sekund po úvodním hvizdu a vysloužil si žlutou kartu, navíc neměl daleko ke druhé. Na podobný typ zápasu zdaleka ještě nedozrál.

Tomáš Wiesner (2) – Nedokázal vůbec zachytit tempo zápasu. Kazil přihrávky, nedokázal herně komunikovat s Mejdrem. Zaslouženě ještě před půlí střídal.

Jan Kuchta (4) – Dostal se k jediné výrazně slibné situaci Sparty. Jeho styl hry při kterém těží z míčů ve vápně a proměňování tutovek neměl šanci aplikovat.

Adam Karabec (2) – Měl nahradit vystrašeného Daňka, jenže sám prakticky zkopíroval jeho vystoupení. Nevytvořil nic.

Martin Minčev (6) – Byl na hřišti znát, přitvrdil a sešívaní jej museli cítit. Ofenzivně však rovněž žádná sláva.

Jaroslav Zelený (5) – Podařilo se mu zvýšit kompaktnost defenzivy, nadstavbu přesto nepřidal. Na poměry Sparty v zápase solidní výkon.

Tomáš Čvančara (4) – V závěrečné půlhodině měl ukázat svou formu z ligového poháru, ale nedostal se ke střele.

Michal Sáček neodehrál dostatečný počet minut k hodnocení.

Jak se vám líbil výkon Sparty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí