Známkování Slavie v derby: Fenomenální Jurečka, Douděra jako buldok a opět chybující Ousou

Praha zůstává červenobílá. Slavia dokázala v domácím prostředí vyzrát na pražskou Spartu a po dominantním výkonu slaví vítězství 4:0. Který z hráčů předvedl podle redakce SportyŽivě.cz nejlepší výkon a kdo mírně zaostával?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Ondřej Kolář (8) – Nemusel příliš zasahovat, jediný těžký moment mu připravil svou chybou Ousou. Střelu Jana Kuchty však dokázal vytěsnit a připsal si velmi cennou nulu v derby.

Lukáš Masopust (8) – Občas se dopouštěl až zbytečně odvážných přihrávek, které vedly ke ztrátám. Přesto předvedl skvělý výkon a směrem do ofenzivy byl znát. Navíc zařídil po půlhodině hry třetí trefu, která Spartu definitivně ochromila.

Aiham Ousou (4) – Dokázal ve stoperské dvojici s Kačarabou téměř vygumovat snažení Kuchty a posléze Čvančary, přesto se nedokázal vyvarovat chyby a pustil do Kuchtu do jediné výrazné šance Sparty. V kontextu snahy sešívaných o dominanci průměrný výkon.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Taras Kačaraba (6) – Úspěch v ubránění ofenzivní síly Sparty jde i na jeho vrub. Pozičně skvělý výkon, který kazily jen občasné chyby v rozehrávce.

David Jurásek (8) – Takřka každý jeho centrovaný míč zaváněl další trefou domácích.

Jakub Hromada (10) – Jednoznačně nejkonstruktivnější hráč na hřišti. Přesné pasy do klíčových prostorů korunoval svým prvním gólem v aktuálním ročníku po chladnokrevné ráně z hranice vápna.

Oscar Dorley (8) – Udržoval kompaktnost ve středu pole a dal vyniknout svému spoluhráči ze zálohy Hromadovi. Po taktické stránce excelentní výkon.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Peter Olayinka (8) – Plnil svou tradiční roli buldoka a měl na svědomí dvě branky, přičemž jedna posléze nebyla uznána. V soubojích ukázal dominanci, přesto byl někdy v předfinální fázi příliš ukvapený.

Ondřej Lingr (7) – Takticky vyspělý výkon, kterému chyběla jen tečka v podobě gólu či asistence. Trenér Jindřich Trpišovský může být s jeho výkonem plně spokojený.

David Douděra (8) – Čišela z něj energie a motivace i přesto, že pro něj šlo o vůbec první derby v sešívaném dresu. Konzistentní výkon, který kazily jen často unáhlená řešení.

Václav Jurečka (10) – Hráč zápasu. V páté minutě využil minely Vitíka a odšpuntoval červenobílou kanonádu. U čtvrté branky vyhrál důležitý souboj proti Höjerovi a milimetrovým pasem vybídnul ke skórování Olayinku. Důrazný výkon téměř bez faulů jako z anglické fotbalové školy.

Moses Usor (4) – Na hřiště se dostal půlhodiny před závěrečným hvizdem jako další ofenzivní impuls, přesto své kvality neukázal.

Stanislav Tecl (5) – V posledních dvaceti minutách dal odpočinout Jurečkovi, na rozdíl od něj se však do nebezpečné akce nedostal.

Christ Tiéhi neodehrál dostatečný počet minut k hodnocení.

Jak hodnotíte výkon Slavie v derby?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články