Známkování Plzně proti Interu: Čaroděj Staněk, ospalý Sýkora a tragický Pernica

Milánský Inter si odváží ze Štruncových sadů podle očekávání tři body. Kdo z Viktoriánů předvedl při porážce 0:2 solidní výkon a kdo se naopak podle hodnocení redakce SportyŽivě trápil?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Jindřich Staněk (8) – Plzeňský čaroděj mezi třemi tyčemi opět ukázal svou kvalitu. Dva inkasované góly lze jen těžko přičíst na jeho vrub. Dvě velké šance Edina Džeka a Robina Gosense však dokázal skvěle vykrýt.

Václav Jemelka (7) – Bezpečný čistič. Uzavíral nebezpečné prostory, blokoval střely a držel plzeňskou obranu po většinu zápasu konkurenceschopnou. U všech čtyř soubojů jeden na jednoho dokázal zvítězit. Jeho hře však chyběla nadstavba a úspěšná rozehrávka.

Lukáš Hejda (4) – V závěru prvního poločasu se mu podařilo vykrýt tutovku Henrika Mchitarjana, přesto předvedl spíše podprůměrný výkon. Plusem jsou jednoznačně dlouhé míče za obranu soupeře, o které se při rozehrávce snažil. Přesto na kapitána málo.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Luděk Pernica (2) – Tohle nebyl jeho večer. Při první brance nedokázal vystínit Edina Džeka, před druhým gólem Interu z kopačky Dumfriese zase prohrál klíčový souboj. Často se mu nedařilo vhodně číst hru soupeřů a zaostával.

Milan Havel (5) – Před změnou rozestavení se trápil v záložní řadě, po návratu na pravý kraj obrany však předvedl svůj standardní výkon. Pozičně skvělý, v rychlostních soubojích ale nemohl svým soupeřům absolutně konkurovat.

Jan Sýkora (3) – Velmi nevýrazný výkon korunovaný pouhými 21 dotyky s míčem za zápas. Inter dokázal na jednu z výrazných plzeňských hrozeb vyzrát dokonale. Sýkora působil ospalým dojmem a prožil utrápených 70 minut utkání.

Pavel Bucha (1) – Absolutně zbytečný zákrok po ztrátě míče na polovině Interu, za který přišla zasloužená červená karta. Půlhodiny před koncem základní hrací doby prakticky pohřbil naděje domácích na jakýkoli bodový úspěch.

Lukáš Kalvach (3) – Utkání, na které rozhodně nebude s hrdostí vzpomínat. Nejprve mohl být po faulu na Mchitarjana rád za žlutou kartu, následně mu před druhou brankou hostů prošel míč doslova pod nohama.

Adam Vlkanova (7) – Poslední plzeňská posila se prezentovala opět výborně. Ukázal běhavý výkon s náznaky několika šancí, které však mezi tři tyče nezamířily. Přesto nelze v jeho hře hledat výrazné hrubky nebo chyby.

Jhon Mosquera (5) – V prvním poločase mimo burcování fanoušků ve Štruncových sadech takřka neviditelný, ve druhé půli odehrál své minimum.

Tomáš Chorý (3) – Kazil akce, ztrácel míče a z devíti ofenzivních soubojů vyhrál jen čtyři. Na bojovného útočníka jeho stylu ukázal málo.

Erik Jirka (5) – Po svém vystřídání dvacet minut před koncem se ukázal v solidním světle, jeho chuť hrát Plzeň povzbudila. Přesto se nezmohl na žádnou z průnikových přihrávek, avšak pro Michala Bílka příslib do dalších utkání.

Fortune Bassey (6) – Snažil se v závěru ukázal svůj důraz, ale ne vždy se mu to dařilo. Plusem je jednoznačně povedená rána, kterou však dokázal hostující brankář vytěsnit.

Libor Holík, Modou N’Diaye a Aleš Čermák nebyli hodnoceni, protože neodehráli dostatečný počet minut.

Který z hráčů Plzně proti Interu vyhořel a kdo se prezentoval skvělým výkonem?