Známkování hráčů Plzně: Fantastický výkon Mosquery, zářili i Kalvach s Chorým

Ligový šlágr jednoznačně vyzněl pro Plzeň, která porazila Slavii 3:0. I když většina hráčů Viktorie předvedla nadprůměrné výkony, všichni Západočeši nezářili.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Jindřich Staněk (7) – Moc práce ve šlágru neměl, když ale bylo potřeba, byl bezchybný. Připsal si výrazný podíl na prvním gólu. Po jeho dlouhém nákopu si Mosquera došel pro penaltu a vyloučení stopera hostů. Skvěle zneškodnil tutovku Olayinky, výborně přečetl dlouhý pas Juráska a rychlým vyběhnutím sebral míč Teclovi.

Jemelka? Posila jako hrom

Václav Jemelka (8) – V obraně si vedl spolehlivě a podílel se i na dvou gólech. Nejprve při rohu na zadní tyči vyhrál souboj s Tiéhim a přihrávkou našel před prázdnou brankou Mosqueru. Ve druhém poločase fantasticky zpracoval dlouhý nákop a vzápětí Kalvach zvýšil na 3:0. Skvělý moment předvedl také v 66. minutě, kdy zachytil na hranici šestnáctky odražený míč a obloučkem našel na malém vápně volného Kalvacha.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Lukáš Hejda (7) – Ve vzduchu naprostá jistota. Vzhledem k tomu, že sešívaní minimálně napadali, měl na rozehrávku spoustu času. Zapojil se i do ofenzivy. Ve 26. minutě poslal pěkným pasem do šance Mosqueru a v závěru první půle hlavičkoval při standardce z malého vápna mimo branku.

Jistota vzadu

Luděk Pernica (7) – Velmi dobrý a jistý výkon. Spolehlivě pokryl víceméně všechny ofenzivní snahy oslabené Slavie. Chyboval snad jen ve 32. minutě, kdy zapomněl na Olayinku, který se dostal do největší šance červenobílých. V závěru se ho snažil vymýchat na hranici šestnáctky Usor, Pernica to ale zvládl s naprostým přehledem.

Milan Havel (6) – Ofenzivní choutky Juráska bez větších problémů pokryl. Byl hodně silný v osobních soubojích. Zaspal jen jednou. Ve 32. minutě mu utekl Tecl a byla z toho největší šance Slavie.

Nezastavitelná hvězda

Jhon Mosquera (9)Jednoznačně muž zápasu. Hned v první minutě se natlačil před Santose a zkušeně si došel pro penaltu. Ve 20. minutě donutil napadáním Lingra k odkopu míče na roh, ze kterého pak Kolumbijec skóroval. O šest minut později snadno obešel ve vápně Kačarabu, jeho střelu z ostrého úhlu ale Mandous vyrazil. Do zakončení se dostal i o pár vteřin později, ani tentokrát brankáře nepropálil. Školil Douděru, Masopusta i Kačarabu.

Lukáš Kalvach (8) – Skvělý výkon. Při druhém gólu Viktorie parádně našel na malém vápně Chorého, který prodlužoval míč hlavou na zadní tyč. Ve 42. minutě po jeho výborném centru nebezpečně hlavičkoval Hejda. Po změně stran se nejprve dostal do velké šance, na hranici malého vápna byl po přihrávce Jemelky sám, ale špatně trefil míč. V 73. minutě parádní střelou z 22 metrů poslal míč po zemi k tyči.

Na první gól si ještě počká

Adam Vlkanova (7) – Šla přes něj řada nebezpečných akcí domácího týmu. Na začátku druhé půle propálil Mandouse, radost z premiérové trefy v plzeňském dresu mu ovšem zhatil zásah VARu (ofsajd Chorého). Připsal si asistenci u Kalvachova gólu.

Pavel Bucha (5) – Hrál hodně opatrně a na jistotu. Ve středu hřiště odvedl solidní porci černé práce. Do ofenzivních akcí se zapojoval jen minimálně.

Václav Pilař (6) – Do zápasu naskočil v 10. minutě za zraněného Sýkoru. Předvedl, že s míčem si stále velmi dobře rozumí. Hrozil z pravé strany, kde sehrál několik povedených akcí. Dostal se i do šance, jeho ránu ovšem Mandous zlikvidoval.

Tomáš Chorý (8) – Hned v úvodu nekompromisně proměnil penaltu. Svou výšku využíval nejen v ofenzivě, pomáhal i při standardkách ve vlastní šestnáctce. Ve většině hlavičkových soubojů kraloval. V první minutě druhé půle vyhrál souboj s duem Masopust-Kačaraba a do velké šance poslal Vlkanovu. Radost z gólu překazil zásah VARu (ofsajd Chorého). Při gólu na 2:0 prodlužoval hlavou míč na zadní tyč.

Jan Sýkora, Libor Holík, Fortune Bassey a Erik Jirka nebyli hodnoceni, protože neodehráli dostatečný počet minut. Přečtěte si také hodnocení hráčů Slavie.

Souhlasíte s hodnocením plzeňských fotbalistů?