Známkování hráčů Slavie: Kat Santos a neviditelný Douděra. Vyčníval jen Ševčík

Fotbalisté Slavie prohráli šlágr na hřišti Plzně 0:3. Většina sešívaných se ve Štruncových sadech moc nepředvedla, někteří doslova vybouchli. Jaké vyfasovali známky?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Aleš Mandous (4) – Chorý mu při penaltě nedal šanci a nic nemohl dělat ani při druhém gólu Viktorie. Nedosáhl také na ránu Kalvacha. Při plzeňském presinku ho spoluhráči několikrát dostali do ošemetné situace, i pod tlakem rozehrával jistě. V 41. minutě se výtečně přesunul a vyrazil střelu Pilaře. Ještě jeden povedený zákrok předvedl až v samém konci zápasu, kdy zblízka pálil Bassey.

Lukáš Masopust (4) – Hned v první minutě nepohlídal Mosqueru a situaci za něj hasil Santos. Po vyloučení se zatáhl na stopera a bylo vidět, že tato pozice mu nesedí. Ve 12. minutě ho obešel Chorý, situaci musel zachraňovat faulem. V závěru první půle prohrál souboj s Mosquerou, po jehož centru nebezpečně pálil Pilař. Pár vteřin před koncem utkání ho v souboji přetlačil Bassey, střelu pak zneškodnil Mandous.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Eduardo Santos (1) – Na hřišti sice strávil jen necelé dvě minuty, přesto jsme ho do hodnocení zařadili. Jeho „výkon“ popravil naděje Slavie na solidní výsledek. Už jen styl, jakým šel za dlouhým nákopem naznačoval průšvih. Kdyby nebyl při hlavičce ležérní, na penaltu ani vyloučení by s velkou pravděpodobností nedošlo. V souboji s Mosquerou si počínal tak neohrabaně, že i když šel domácí hráč ochotně k zemi, rozhodčí neměl na výběr. Penalta i vyloučení jasné.

Šílení stopeři

Taras Kačaraba (3) – Zaznamenali jste, jak v první minutě při souboji Santose s Mosquerou místo snahy se co nejdříve vrátit, v pohodičce vyklusával? Přístup jak z okresního přeboru. Při druhém gólu neuhlídal na přední tyči hlavičkujícího Chorého. S útočníkem Plzně prohrál řadu vzdušných soubojů. Celkově nejistý a slabý výkon.

David Jurásek (4) – Směrem dopředu nebyl tolik aktivní jako obvykle. To ale bylo vzhledem k početní nevýhodě pochopitelné. Přesto pár centrů do šestnáctky poslal. Chyboval ovšem v defenzivě. Ve 26. minutě nezachytil přihrávku, po které se Mosquera dostal do šance. O chvíli později pak jen koukal, jak na branku řítí Pilař. Z ofenzivních kousků Juráska stojí za zmínku vysunutí Tecla z první půle a pěkná přihrávka, kterou v šestnáctce našel Tiéhiho. V 57. minutě se dostal do zakončení, z dobré pozice ale vyslal jen slabou střelu.

Pan neviditelný

David Douděra (2) – Zaznamenali jste ho na hřišti? Občas se zapojil do akce nebo o sobě dal vědět faulem, jinak ale působil neviditelným dojmem. Po jeho straně často prolétl rychlík Mosquera, nezastavil ho ani jednou.

Christ Tiéhi (4) – Celkově hodně nevýrazný. Při druhém gólu Plzně nepokryl na zadní tyči Jemelku. Směrem dopředu předvedl jen dvě povedené akce. V nastavení první půle obešel v pokutovém území Hejdu, s jeho střelou si ale Staněk bez problémů poradil. V 57. minutě potáhl míč přes půl hřiště a Oscar mohl centrovat z dobré pozice.

Přikrytý Lingr

Ondřej Lingr (3) – Co předvedl ve šlágru? Skoro nic. Pár soubojů sice vyhrál, směrem dopředu ale nebyl nebezpečný. Velmi často se k němu stahoval Jemelka, který mu dával minimum prostoru pro jakoukoliv snahu o ofenzivu. Před druhým gólem daroval Plzni roh.

Petr Ševčík (6) – Nejlepší hráč sešívaných. Ve středu hřiště dokázal podržet míč a obejít i několik protihráčů. Rozdával také přesné přihrávky. Častokrát ho domácí zastavili jen za cenu faulu. Z rohů posílal před branku hodně nebezpečné centry. Ve 32. minutě parádním pasem za obranu našel Tecla, který poslal do šance Olayinku.

Ševčík a Olayinka? To nejlepší ze Slavie

Peter Olayinka (5) – Bojoval, žil zápasem a snažil se svým přístupem a zapálením vyhecovat spoluhráče. Nevypustil jediný míč. Dostal se vlastně do jediné tutové šance Slavie za celý zápas. Na Staňka nevyzrál. O následný roh obrali sešívané rozhodčí (ofsajd). V nastavení si při vzdušném souboji se Staňkem poranil loket. I přes velkou bolest doslova odjezdil zbytek první půle po zadku. Navíc založil akci, po které střílel Tiéhi. Do druhého poločasu kvůli zranění nenastoupil.

Stanislav Tecl (4) – Snažil se, ale vzhledem k početní nevýhodě operoval příliš daleko od plzeňské branky. Nejvýraznějším momentem byla jeho parádní přihrávka Olayinkovi do velké šance, což rozhodčí následně chybně vyhodnotili jako ofsajd. V 66. minutě střídal.

Oscar Dorley (3) – O poločase vystřídal zraněného Olayinku, že by ale byl výrazným přínosem do hry Slavie, to se říct nedá. Spíše naopak. Předved sice pár solidních centrů, většinou ale kazil. Výjimkou byla 57. minuta, kdy pěkně našel ve vápně Lingra, který ale šanci neproměnil.

Moses Usor (5) – Odehrál závěrečnou půlhodinu a jeho dravost a drzost byla na hřišti cítit. Dvakrát se tlačil do zakončení, domácí hráči ale v obou případech dobře vystoupili a střely zblokovali. V 80. minutě prudkým centrem z rohu kroutil přímo do branky, Chorý u tyče odvrátil míč na další roh. O pět minut později pěkně poslal na zteč Juráska.

Ewerton a Václav Jurečka nebyli hodnoceni, protože neodehráli dostatečný počet minut.

Kdo byl nejlepším hráčem Slavie ve šlágru?