Známkování Slavie proti Sivassporu: Nemastný Masopust, tragický Kačaraba a Teclova mizérie

Pražská Slavia zakončila letošní tažení evropskými poháry remízou proti tureckému Sivassporu 1:1. Který z hráčů předvedl podle redakce SportyŽivě.cz nejlepší výkon a kdo se naopak trápil?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Ondřej Kolář (4) – Téměř celé utkání byl bez práce, kapituloval jen při proměnné penaltě Maxe Gradela. I na něm však šla vidět nervozita a předvedl několik nepovedených rozehrávek.

Lukáš Masopust (2) – Dlouholetý stavební kámen měl přinést klid do ofenzivy a zkušenosti, které nasbíral při sešívaném tažení Ligou mistrů před třemi lety. Jenže na hřišti byl prakticky neviditelný a za celý poločas vyslal jedinou křižnou přihrávku.

Aiham Ousou (5) – Podal svůj standardní výkon, kterému nelze nic vytknout. O poločase musel střídat kvůli zranění kotníku.

Taras Kačaraba (2) – Jeho herní neklid byl do očí bijící. Trápil se zejména v osobních soubojích, z jedenácti vyhrál jen dva. Zbytečnými fauly pomáhal Sivassporu zpomalit tlak sešívaných, směrem do útoku navíc často kazil a předváděl ukvapená řešení.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

David Jurásek (4) – Zavinil penaltu, kterou se po zbytek zápasu snažil svým srdnatým výkonem odčinit. Ve vápně byl aktivní, vytvářel předfinální přihrávky a posílal míče do vápna, ale i jemu chybělo více klidu a přesnosti.

Christ Tiéhi (4) – Další hráč z enklávy nepříliš viditelných. Připsal si sice jednu střelu na bránu a dva rychlé průniky, svůj důraz, dynamiku a kreativitu však ukázal jen minimálně.

Oscar Dorley (3) – Má zkušenosti s pohárovou Evropou, přesto je směrem do ofenzivy neukázal. Dominanci Slavie ve středu pole nepřidal nadstavbu.

Peter Olayinka (5) – Jeden z nejaktivnějších Slávistů směrem do ofenzivy. Po přesunu na hrot útoku byla jeho přítomnost znát, ani on se však s ideálním načasováním své formy nesetkal. Jeho střelecké projektily neukázaly ani razanci, ani přesnost.

Ondřej Lingr (5) – Zahodil jednu z tutovek, pro obranu Sivassporu byl největším nebezpečím. Byl aktivní, přesto v některých fázích utkání až příliš přemotivovaný za každou cenu vymyslet kreativní řešení, což ho svazovalo.

Ewerton (7) – Nejlepší hráč na hřišti. Naservíroval několik solidních křížných míčů, několikrát překonal obránce soupeře a dostával se i do průniků. Solidně plnil svou roli, tou však není střílení branek.

Yira Sor (2) – Zápas mu absolutně nesedl, za odehraný poločas neukázal zhola nic. Nedostával se do svých typických rychlostních náběhů, často nestíhal navázat na myšlenky spoluhráčů.

Eduardo Santos (5) – Na trávník se dostal z nutnosti a jeho výkon neurazil. Ve stoperské dvojici měl přijmout roli zámku, což se mu povedlo.

David Douděra (6) – Povedené poločasové střídání ze strany trenéra Jindřicha Trpišovského. Douděra kvalitně otevíral šance pro hrotové hráče a posílal míče do nebezpečných prostorů.

Stanislav Tecl (2) – Po sérii povedených výkonů v předchozích utkáních nejhorší hráč na hřišti. Zahozená tutovka před prázdnou bránou ze 73. minuty patří spíše do silvestrového sestřihu a je ekvivalentem hrubé defenzivní chyby ze strany obránce. Posléze se snažil brát zodpovědnost na sebe, ale ukazoval nepovedená řešení.

Matěj Jurásek (7) – Velmi povedené střídání. V závěrečné půlhodině předvedl rychlost, dynamiku i techniku v několika zajímavých řešeních ofenzivních akcí. V nastavení mohl povedenou střelou rozhodnout, hostující brankář však jeho projektil vytěsnil.

Kdo byl podle vás nejhorším hráčem Slavie na hřišti?