Změna stráží, Jablonec se Zlínem si předají hráče

                   

Letní přestupové okénko je plné zajímavých přestupů zejména z pohledu první české trojice Sparty, Slavie a Plzně. Pozadu ovšem nezůstávají ani ostatní týmy Fortuna ligy. Aktuálně se dotahuje dohoda mezi Jabloncem a Zlínem. Tyto kluby si navzájem vymění fotbalisty. Podle dostupných informací by měl zlínskou družinu opustit Libor Holík a na opačnou stranu zamíří Jakub Janetzký s Dávisem Ikaunieksem. Vedení obou celků sice ještě dohodu nepotvrdilo, nicméně zákulisní zdroje tvrdí, že dotažení jednání je na spadnutí.

Jablonec hledá náhradu za Holeše

Není žádným tajemstvím, že šestadvacetiletý obránce Tomáš Holeš opustil kádr Jablonce a zamířil se porvat o post v základní sestavě mistrovské Slavie. Tento krok byl poměrně očekávaný, jelikož Holeše letos zdobili famózní statistiky i herní fazóna. Nastoupil do 35 zápasů Fortuna ligy, v nichž dokonce pětkrát skóroval, dařilo se mu také ve všech pěti utkání Jablonce v evropských pohárech. Trenér Petr Rada tak přišel o jednoho z největších tahounů své bandy, proto se vedení společně s ním rozhodlo ulovit šikovného univerzála Zlína.

Jednadvacetiletý Libor Holík má za sebou velice povedenou jarní fázi české nejvyšší soutěže, když se po štacích v rodném Slovácku, Slavii, Jihlavě a Karviné napevno usadil v základní sestavě Zlína, který s ním mohl počítat hned na několik postů. Zvládá totiž nejen roli krajního obránce, ale poradí si také v záloze či na podhrotu. Takových fotbalistů není na trhu mnoho. S největší pravděpodobností by měl ovšem plnit roli náhrady právě za odcházejícího Holeše.

Zlín na oplátku získá dva velice kvalitní hráče

Jablonecké tužby po Holíkovi jsou natolik silné, že je vedení klubu ochotno obětovat k jeho získání hned dva šikovné fotbalisty. Tím prvním je prý Jakub Janetzký, který je sice oficiálně hráčem „Zelených dresů“, nicméně uplynulou sezónu strávil na hostování v Opavě.

Ta sice výsledkově patřila spíše k horšímu průměru Fortuna ligy, mezi elitou se ovšem s předstihem zachránila a právě Janetzký měl na tom výrazné zásluhy. Odehrál 29 zápasů, vstřelil tři branky, perfektně plnil úkoly, které mu přidělil tamní trenér. Hostování ale skončilo a Jablonec s ním i nadále nepočítá, proto se jej chce „zbavit“ tímto způsobem.

Dalším fotbalistou na „odstřel“ je pro Jablonec pětadvacetiletý záložník Dávis Ikaunieks, který pochází z Lotyšska a pochází z fotbalové rodiny. Jeho mladší bratr Janis aktuálně kope tamní nejvyšší soutěž. Ikaunieks se v České republice poprvé objevil roku 2016, kdy jej jako zvučnou posilu získala tehdy ještě prvoligová Jihlava. Fotbalista se ihned probojoval do základní sestavy, za dvě sezóny v Jihlavě stihl nastřílet úctyhodných 19 branek.

Poté následoval přesun do Jablonce, kde už se mu ovšem tak skvěle nevedlo. Nastoupil pouze do 13 zápasů domácí nejvyšší soutěže a dva starty přidal v evropských pohárech. Žádný gól se mu však vsítit nepodařilo, čili jeho odchod nebude pro Jablonec žádnou velkou ztrátou. Ve Zlíně by ale opět mohl prokázat své kvality a ukázat vedení, že si své místo v sestavě zaslouží.

Foto: kazfootball.kz

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články