Zmar Barcelony bude mít dohru, kdo nejspíš odejde?

i Foto: sputniknews.com
                   

Liga mistrů pro Barcelonu překvapivě skončila, když i přes velice komfortní výsledek z prvního zápasu proti Liverpoolu (3:0) nedokázala v utkání druhém dovést své tažení do zdárného konce. Mnozí fotbaloví kritici přisuzovali neúspěch hlavně špatné přípravě trenéra a neviditelnému Messimu. Ten nad výkonem svým i svých spoluhráčů bezprostředně po duelu jen nevěřícně kroutil hlavou. U nechápavých pohledů ale nakonec nezůstalo. Lionel Messi podle informací předních zahraničních plátků předal vedení Barcelony návrhy na změny v kádru. Se kterými týmovými kolegy by se hvězda první extratřídy nejraději rozloučila?

Ernesto Velverde (trenér)

V kuloárech se nejhlasitěji spekuluje o odchodu současného lodivoda Ernesta Valverdeho, pod jehož vedením tým sice se značným náskokem opanuje první příčku v rámci španělské La Ligy, ale výkony jeho svěřenců se ani zdaleka nepodobají té brilantní Barceloně, kterou všichni z minulosti známe. Poslední měření sil s Liverpoolem to jasně dokázalo. Katalánský celek ztratil jednoznačný náskok, když ve druhém utkání prohrál rozdílem třídy 4:0 a právě na trenérova bedra se snesla nejsilnější vlna kritiky. Ta přišla i od Messiho, který není s jeho rozhodnutími spokojený. Bude si španělský gigant hledat nového kouče? Pravděpodobně ano.

Ivan Rakitič

Rakitič je jedním z fotbalistů Barcelony, který se dostal do hledáčku Staré dámy z Turína. Juventus je za chorvatského záložníka ochoten zaplatit poměrně štědrou částku. Navíc je potřeba si říci, že v jeho jednatřiceti letech je to možná poslední šance, jak stříbrného medailistu z roku 2017 lukrativně prodat. Rakitič má již nejlepší léta za sebou, což se ukázalo na jeho herním projevu v letošní sezóně. Vstřelil pouze tři góly, k tomu přidal sedm žlutých a jednu červenou kartu. Ty přišly hlavně vinou toho, že protihráčům nestíhá. Vyslyší vedení klubu přání Messiho a pošle Rakitiče hledat nové výzvy?

Philippe Coutinho

Brazilský reprezentant a třetí nejdražší fotbalista světa přicházel do Barcelony s velkým očekáváním. V Premiere League si vybudoval pověst střelce, který tehdy i v nepříliš světlých časech mezi hráči Liverpoolu vynikal. La Liga ale zřejmě není nic pro něj. Letos zasáhl do plné porce zápasů, v nichž skóroval pouze pětkrát. Ani v Lize mistrů herně neoslnil. Svému současnému zaměstnavateli důvěru rozhodně nesplácí tak, jak by si obě strany přáli. Odejde šestadvacetiletý útočník na přání Messiho? Zájem má opět Juventus.

Samuel Umtiti

Pětadvacetiletý obránce z Kamerunu začal v Barceloně poměrně slibně. Bezprostředně po příchodu z Lyonu zapadl do základní sestavy a předváděl vyrovnané výkony. Bohužel ale vinou zranění přišel o velkou část aktuální sezóny a po návratu z marodky už své staré místo nazpět nezískal. Podaří se Messimu přesvědčit vedení klubu, že s ním už nadále nemá počítat?

Foto: sputniknews.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články