Zlín se zapojil do přestupové mánie a přivedl dvě výrazné posily

Foto: fotbal.hattrick.cz

Tempo, které české fotbalové kluby nastolily při hledání posil či prodávání svých současných fotbalistů, je skutečně heroické. Nejaktivnějším hráčem na přestupovém poli Fortuna ligy je bezesporu mistrovská Slavia Praha, která do Spartaku Moskva poslala Alexe Krále a hned vzápětí na jeho místo přivedla hned tři nové tváře. Plzeň se Spartou zas pojaly reprezentační pauzu jako prostor pro zúžení kádru. Ostatní kluby poměrně dlouhou dobu zarytě mlčely, ale nakonec již se také hlásí o slovo. Mezi ty aktivnější se zařadil také prvoligový Zlín, jenž do svých řad z Mladé Boleslavi přivedl zkušeného útočníka Tomáše Wágnera a na zkoušku přišel také gruzínský stoper Andro Giorgadze, který na první pohled zaujme svou výškou. Měří totiž bezmála dva metry! Jak si nové tváře povedou?

Tomáše Wágner v Boleslavi nehrál, Zlín mu nabídne více prostoru

Devětadvacetiletý Tomáš Wágner má za sebou řadu významných angažmá. Začínal v Příbrami, odkud v roce 2012 přestoupil do kádru Viktorie Plzeň. Tam nastřílel osm branek a nebýt přetlaku v útočných řadách, mohl na Západě Čech působit dodnes. Jenže při výprodeji padl los bohužel na něj a proto se stěhoval do Mladé Boleslavi. Následně si také vyzkoušel dva roky v Jablonci a před návratem do města automobilů ještě nějakou dobu hrával i v Karviné.

Začátkem tohoto roku naskočil pouze do tří zápasů Mladé Boleslavi a v okamžiku, kdy se tamní vedení nedohodlo na přestupu Nikolaje Komličenka do ciziny, bylo na výsost jasné, že lepší pozice na něj v týmu momentálně nečeká. I proto se Boleslav dohodla na hostování se Zlínem. Trenér Josef Csaplár věří, že Wágner bude klubu prospěšný:

„Chtěli jsme hráče, který umí dávat góly. A Wagi je střelec. Známe se od dětství, je to můj soused z Příbrami. To, že tady trénuji, hrálo v jeho příchodu nezanedbatelnou roli.Nejde sem, aby seděl na lavičce. Nabízí se sázka na Poznara s Wágnerem. Variant je víc.“

Překvapení na tréninku v podobě urostlého Gruzínce

Tomáše Wágner už se zapojil do tréninkového procesu Zlína a rozhodně na něm byla znát obrovská chuť předvést své dovednosti. Jako nováček navíc neměl příliš velký problém se v novém prostředí adaptovat. Seznámení s novými spoluhráči však nečekalo pouze jeho. Na trávníku se objevil také skoro dvoumetrový obránce Andro Giorgadze, který pochází z Gruzie a jeho posledním působištěm byla ukrajinská Vorskla Poltava.

Třiadvacetiletý stoper v ročníku 2019/2020 zatím neodehrál ani jeden soutěžní zápas a proto se rozhodl změnit působiště. Zatím je ale ve Zlíně pouze na zkušenou, není jisté, jestli se s ním vedení dohodne na podpisu nové smlouvy. K jeho hodnocení byl skoupí i hlavní kouč Josef Csaplár, který se prý nechá překvapit. Nějaké obrázky a statistiky dle svých slov viděl, jenže herní projev je něco naprosto odlišného.

Po kom Zlín ještě touží?

Zlínský fotbalový klub sice přivedl dvě nové posily, ale ještě zdaleka není se stavem svého současného kádru spokojený. Podle všeho ještě touží po nějakém šikovném ofenzivním záložníkovi na střed hřiště, jenž by efektivně podpořil útočnou dvojici v podobě Wágnera a Poznara. Jenže ofenzivních středopolařů momentálně není nazbyt. Podle zákulisních zdrojů Zlínu padl do oka Lukáš Holík, který aktuálně nastupuje za Duklu Praha. Jenže ta chce za hráče až příliš vysokou sumu, kterou Fastav není ochoten zaplatit.

Foto: fotbal.hattrick.cz