Zesnulý fanoušek Bohemians odkázal klubu sedm milionů

Pravý fanoušek se prý pozná podle toho, že i když se jeho oblíbenému klubu nedaří, i nadále jej ze všech sil podporuje a navíc nevynechá ani jediný zápas. Jan Houdek, který své srdce zasvětil pražským Bohemians, ovšem zašel ještě mnohem dál. Po své smrti totiž odkázal veškerý majetek klokanům a nutno podotknout, že se rozhodně nejedná o pakatel. Byt a hotovost dohromady dělají kolem sedmi milionů korun, což v českých vodách nemá konkurenci.

Houdek zemřel na následky vážné nemoci

Jan Houdek patřil ke skalním fanouškům pražských Bohemians, které chodil pravidelně podporovat po celý život. V posledních letech ovšem musel návštěvnost poněkud omezit. Bojoval totiž se zákeřnou nemocí, která na konci roku 2018 v sedmdesáti letech podlehl. Ve své poslední vůli odkázal Houdek veškerý svůj majetek právě klokanům, kteří se o tom dozvěděli teprve nedávno po otevření datové schránky. Do klubové kase tak dohromady přiteče celých sedm milionů korun, v nichž jsou započteno fanouškovo celoživotní úspory a také cena bytu.

Členové vedení nemohli této nečekané zprávě uvěřit. Hrozně litují, že se s panem Houdkem nemohli seznámit osobně a poděkování mu tak mohou poslat pouze do nebe, kam bezpochyby odešel. Zatím ještě není jasné, pro jaké účely budou peníze využity. Každopádně se s nimi naloží tak, aby pan Houdek tam nahoře cítil uspokojení.

Největší dar v historii českého prostředí

Není to přitom poprvé, co některý z fanoušků v poslední závěti myslel na klub svého srdce. Nikdy však nedošlo k tomu, aby do klubové pokladny nateklo tolik peněz jako právě nyní. Dokonce ani v Anglii takhle vysoký finanční dar již dlouho nepamatují. Naposledy tam odkázal fanda přímo fotbalistům 100 liber, aby si na jeho počest mohli dát pivo v hospodě. Kolik piv se dá koupit za oněch sedm milionů? Pokud by na tuto otázku odpovídal alkoholik, zřejmě by se třásl blahem.

Foto: Pixabay.com