Zbytečný zkrat a červená: Preciado po faulu Bořila v derby oplácel. Kopl slávistu do stehna

Jediné vzrušení derby Sparta – Slavia přinesl souboj Angela Preciada s Janem Bořilem. Po faulu se kapitán hostů skácel na zem. Proč? Pomohl VAR.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Oba týmy nastoupily do derby skvěle takticky připravené. Sparta i Slavia dokázaly eliminovat hlavní zbraně soupeře. Duel pražských „S“ celkově byl hodně svázaný taktikou. Vzhledem k důležitosti střetnutí se hráči obou týmů hlavně soustředili na plnění defenzivních úkolů. Až na nesmyslný zkrat Preciada se derby i díky výkonu rozhodčího Pechance odehrálo bez divokých emocí. Zároveň ale téměř bez šancí, z čehož vyplývá konečný remíza 0:0.

Překvapení sešívaných

Slavia přichystala do derby překvapení. V základní sestavě nastoupil brankář Jindřich Staněk, pro něhož šlo o premiéru v dresu sešívaných. Celkově hosté zamíchali sestavou. Ogbu zůstal na lavičce, od začátku naskočili Vlček s Bořilem. Kapitán si vyzkoušel roli levého wingbeka, jeho hlavním úkolem ale bylo vymazání Birmančeviče, kterému neustále dýchal na záda. Sparta vsadila na osvědčenou squadru.

Markus Solbakken a Lukáš Provod.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Letenští předvedli drtivý start, který jim ale vydržel jen pár minut. Pak tempo opadlo. Slavia nastoupila s defenzivní taktikou, zkracovala hřiště a poctivě dostupovala protihráče. Hra do plných domácím vůbec nešla, za první poločas se dostali k jediné (nepřesné) střele. Za zmínku ale stojí průnik Preciada až do malého vápna, finální přihrávku ovšem Schranz srazil na roh.

Staněk vychytal Haraslína

Oba týmy o přestávce střídaly, Sparta dokonce dva hráče (Sörensen za zraněného Panáka a Olatunji za Kuchtu). Ve druhé půli měli domácí větší převahu, do nejnebezpečnějších situací se ale dostali po napadání rozehrávky sešívaných. Po hodině hry mohl skórovat Haraslín, Staněk ale skvěle vyběhl šanci zlikvidoval. Levé křídlo Sparty mohlo skórovat i dvacet minut později. Při obstřelu gólmana slovenský kanonýr obstřelil těsně i branku.

Utkání, které mnoho krásy nenabídlo, dohrávali Letenští v deseti. Pět minut před koncem Angelo Preciado nesmyslně po faulu Jana Bořila oplácel. Kopl kapitána Slavie do stehna. Následovala oprávněná červená karta. Červenobílí pak Spartu zatlačili do defenzivy, prosadit se ale nedokázali. Derby, v němž oba týmy dohromady vyprodukovaly jen tři střely na branku, tak na Letné skončilo 0:0.

Je podle vás červená pro Preciada oprávněná?