Zbrojovka Brno před startem ligy posiluje, ulovila zkušeného záložníka

Jan Moravec v karvinském dresu. (zdroj: mfkkarvina.cz)

Brněnská Zbrojovka se po dvou letech vrací mezi elitu a k udržení v nejvyšší soutěži má pomoci i zkušená posila. Z Karviné prichází do jihomoravské metropole Jan Moravec, který má na kontě bezmála 230 prvoligových startů. Třiatřicetiletý univerzál podepsal s Brnem dvouletou smlouvu.

„Brno je hezké město, druhé největší v republice. A Zbrojovka je pojem, takže když se ozvala, neváhal jsem,“ přiznal Moravec. „Moc se na novou výzvu těším, budu se snažit splatit klubu důvěru co nejlepšími výkony,“ řekl pro klubový web.

Třiatřicetiletý hráč se v klubu potká i s Pavlem Dreksou, se kterým nastupoval v Karviné. „Bavil jsem se s Dreksičem, který mi vše vychválil. Kromě něj znám ještě Peťu Štepanovského a Honzu Sedláka, ten byl v Karviné v postupové sezóně. A samozřejmě Eisiho (Pavel Eismann pozn. red.), se kterým jsem se v kabině minul. Dreksič mi říkal, že budu asi nejzkušenější,“ usmíval se Moravec. „Co se týče postu, poslední dobou jsem hrál na kraji obrany, předtím na křídle. Ale kromě gólmana jsem vystřídal snad už všechny posty,“ dodal pro fczbrno.cz.

(zdroj: facebook.com/mfkkarvina)

„Honza odpovídá tomu, co jsme při posílení preferovali,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Požár. „Je to zkušený ligový hráč, rychlostní typ, využitelný na více pozicích. Znám ho ještě z Bohemky a vím, že i charakterově je to dobrý kluk. Jsme rádi, že se vše povedlo dotáhnout,“ pokračuje.

Moravec sbíral první ligové starty právě v dresu Bohemians, v Ďolíčku strávil celkem devět sezón. Poté se blýsknul v dresu tehdy druholigové Karviné, se kterou ve své první sezóně postoupil do nejvyšší soutěže.

Růsek do Baníku?

Jde o druhou posilu Zbrojovky v aktuálním přestupovém okně. Před několika dny získala šestadvacetiletého stopera druholigové Líšně Jana Hlavicu. Naopak opačným směrem zavítal záložník David Krška. Spekuluje se i o odchodu jednadvacetiletého střelce Davida Růska, který v ukončené sezóně nasázel ve 29 utkáních 12 branek a zaznamenal i šest asistencí. O mládežnického reprezentanta má zájem ostravský Baník.