Zázrak se nekonal, Slavia vrací peníze za 2 000 lístků

Foto: idnes.cz

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že vedení klubu Slavia Praha poslalo na Evropskou fotbalovou unii UEFA žádost o odklad trestu, který by limitoval současné kapacity stadionu v Edenu pro zápas čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea. Pražané se nechtěli bohaté návštěvy na domácí půdě za žádnou cenu vzdát. Bohužel se ale potvrdily nejčernější obavy, kterým se Slavia tak pracně snažila vyhnout. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík na svém twitterovém účtu informoval o tom, že tři sektory Severní Tribuny opravdu zůstanou uzavřené a peníze za 2 000 lístků budou vráceny fanouškům, kteří se na očekávané utkání nakonec nedostanou.

Slavia se bránila, že trest přišel příliš pozdě

Samozřejmě, že zápas s takovým klubem, jakým je právě londýnská Chelsea, není atraktivní jen při pohledu na hřiště, ale také po finanční stránce. Vedení Slavie tedy hledalo jakoukoli možnou cestičku, pomocí níž by se mohli snížení zisků vyhnout. Jaroslav Tvrdík nejdříve argumentoval tím, že před zahájením prodeje lístků neměli o důsledcích trestu sebemenší informace.

Slávisté se proti rozhodnutí plánovali odvolat, jenže analýza nakonec prokázala, že by tento krok neměl téměř žádnou naději na úspěch. Proto tedy zkusili štěstí s odložením trestu, které UEFA nakonec taktéž smetla ze stolu. Sektory 106, 107 a 108 zůstanou opravdu prázdné a klub nyní musí zorganizovat vrácení peněz utržených za vstupenky, což má v plánu provést během několika následujících dní.

Proč nejspíš UEFA žádosti nevyhověla?

Slavia nebyla postavena před disciplinární komisi poprvé. V minulém roce se po neúspěšném předkole Ligy mistrů s Dynamem Kyjev snesl trest za ostrou kritiku v hodnotě 258 tisíc korun na hlavu Jaroslava Tvrdíka. Pokřik fanoušků „UEFA mafia“ si vysloužil dalších 1,7 milionu korun pokuty. Výtržnosti fandů v Kodani zapříčinili na ně mířený zákaz navštívit venkovní utkání s Bordeaux a k tomu ještě pokutu 258 tisíc korun. Je tedy patrné, že Slavia není co se týče prohřešků a tučných pokut žádným nováčkem a právě to mohlo být původcem negativního rozhodnutí, kterému se jim v aktuální kauze dostalo.

Foto: iDnes.cz