Zase brankář! Králem českých fotbalistů se stal Vaclík

                   

Ještě před dvěma lety anketa Fotbalista roku jasně patřila nejslavnějšímu českému brankáři Petru Čechovi. Během loňského předávání jej na pomyslném trůnu vystřídal explzeňský záložník Darida. Letošní ročník však opět vrátil nadvládu do rukou brankářů, kdy anketu s velkým předstihem ovládl Tomáš Vaclík. A nutno podotknout, že zcela oprávněně.

Zasloužený triumf českého želízka v ohni

Vaclík strávil čtyři sezóny hájením branky švýcarské Basileje, odkud se v uplynulém létě stěhovat do španělské Sevilly. Tam se okamžitě dostal do formy a získal post brankářské jedničky, který mu právem náleží dodnes. V české reprezentaci se po odchodu Petra Čecha stal taktéž základním stavebním pilířem celého týmu. V ligových utkáních dostával prostor po celou sezónu a kdyby nebylo zranění během pohárového zápasu se Slávií, udržel by si stoprocentní účast i nadále.

Sám devětadvacetiletý brankář během předávání neskrýval dojetí a jen těžko dokázal při děkovné řeči ovládnout třesoucí se hlas. Přiznal, že takovou poctu neočekával a dodal, že pro něj opravdu hodně znamená. Zároveň ovšem připustil, že má za sebou životní rok, který mu sice nepřinesl žádnou týmovou trofej, ale z osobního hlediska se jednalo o nejlepší období v jeho dosavadní kariéře.

Král je sesazen, ať žije král

Dosavadní brankář číslo 1 s devíti skalpy této ankety v rámci letošního ročníku uzavíral první desítku nejlepších hráčů. Podstatně lépe se dařilo Pavlu Kadeřávkovi a Tomáši Součkovi, kteří obsadili druhé a třetí místo. Od prvního Vaclíka je ovšem dělilo poměrně značné množství hlasů. Pro Tomáše Součka to nicméně znamená obrovský úspěch, protože ještě v předchozím roce získal pouhé tři hlasy, což je oproti letošním 196 skutečně veliký rozdíl. Loňský vítěz Vladimír Darida se do nejlepší desítky pro tentokrát nevešel, obsadil jedenáctou příčku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články