Zápasník Nurmagomedov vzkázal Ronaldovi, aby odešel do důchodu – SportyŽivě

Zápasník Nurmagomedov vzkázal Ronaldovi, aby odešel do důchodu

i Foto: businessinsider.com
                   

Slavný zápasník UFC Khabib Nurmagomedov, který si v ringu poradil i s takovým velikánem, jakým je Conor McGregor, se nedávno pustil do svého letitého kamaráda Cristiana Ronalda. Podle něj by se měl fotbalista rozloučit na vrcholu a proto doufá, že v dohledné době pověsí kopačky na hřebík. Může totiž dospět do fáze, kdy nebude mladším konkurentům stíhat a tím pádem utrpí jeho ohromná reputace. Poslechne Ronaldo tyto rady? Přeci jen už opravdu není nejmladší a v aktuální sezóně nedosahuje svých dřívějších kvalit.
Ronaldovi letos utekly všechny důležité osobní trofeje

Argentinský útočník Lionel Messi to letos svému úhlavnímu konkurentovi pořádně natřel. Nejprve jej FIFA označila za nejlepšího fotbalistu roku a posléze získal také rekordní Zlatý míč, v rámci kterého skončil Cristiano Ronaldo až na třetím místě za Nizozemcem ve službách Liverpoolu Virgilem van Dijkem.

Ačkoli portugalský fotbalista stále patří mezi naprostou špičku ve svém oboru, nelze si nevšimnout toho, že jeho výkonnost a produktivita zaznamenaly rapidní pokles. Kupříkladu v minulém ročníku za Juventus Turín nastřílel jen 28 branek, což je nejméně za posledních deset let. Ani v sezóně nové to zatím nevypadá, že by mělo dojít k výraznému zlepšení. Co je tím hlavním důvodem, proč už Ronaldo není tak úspěšný jako dřív? Khabib Nurmagomedov, fotbalistův blízký přítel, míní, že na vině je stoupající věk:

„Ronaldovi je momentálně 34. Ve 35 letech už nebude mít stejnou kondici ani reakce jako dřív. Nezáleží na tom, jestli jste Cristiano nebo Khabib, přijdou mladší sportovci a nahradí vás. To je prostě koloběh života. Moje doporučení tedy zní: odejít ve správný čas. Vím, není lehké nechat něčeho, co jste dělali v podstatě celý život. Nezáleží na tom, jestli chcete odejít. Někdy je zkrátka potřeba opustit sport, nebo sport opustí vás.“

Ronaldo vyjádřil přání odejít až ve čtyřiceti

Když Cristiano Ronaldo v roce 2018 přestoupil do kádru staré dámy, mnozí jeho krok považovali za pokus o prodloužení už tak bohaté kariéry. Real Madrid, kde působil předtím, se totiž vyznačuje ohromě rychlým herním stylem, jemuž člověk v pokročilém věku jednoduše nemůže stačit. Juventus Turín oproti tomu hraje výrazně klidněji, nicméně ani tak si tamní fotbalisté nechodí na hřiště odpočinout.

Božský Cristiano se už v minulosti nechal slyšet, že by se na vrcholové úrovni rád udržel minimálně do čtyřiceti let. Pokud ovšem tato slova myslel vážně, je potřeba si uvědomit, se přední evropské kluby na něj v následujících letech už prostě tolik vsázet nebudou. Může se tedy stát, že kariéru skutečně potáhne až do zmíněných čtyřiceti, nicméně bude poslední roky zahřívat lavičku nebo nastupovat v méně prestižních týmech. A takový konec si hvězda Ronaldovi velikosti opravdu nezaslouží.

Jaký názor máte vy? Souhlasíte s Khabibem Nurmagomedovem, jenž Ronaldovi doporučuje skončit s fotbalem, nebo byste jej nejraději sledovali ještě za padesát let? Určitě nám napište do komentářů.

Foto: businessinsider.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (77%) 125 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace