Zápas plný emocí, trenér Sarri byl vykázán na tribunu

i Foto: standard.co.uk

Londýnská Chelsea nedávno vybojovala cenný postup do dalšího kola Evropské ligy. Nutno však podotknout, že na domácí půdě jí český celek pořádně trápil. V posledních ligovém zápase proti Burnley anglický gigant také nepředvedl zrovna pohádkový výkon. S týmem z druhé poloviny tabulky jen remizoval a utkání navíc korunoval řadou rozporuplných reakcí. Trenér Chelsea Maurizio Sarri byl dokonce vykázán ze střídačky, když neudržel své nervy na uzdě. Proč se kouč Chelsea tak rozohnil?

Utkání bylo velice atraktivní (chvíli)

Po prvních minutách měření sil mezi Chelsea a Burnley se zdálo, že diváky čeká opravdu zajímavá podívaná. Navzdory statistikám a všeobecným předpokladům se vedení poměrně rychle ujal hostující celek díky trefě Hendricka. Modří si to samozřejmě nenechali líbit a odpověděli dvěma brankami, které zařídili Kanté a Higuaín. Burnley se ovšem nevzdalo a ještě v prvním poločase stav utkání srovnalo. Od 24. minuty tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 2:2, které k nevoli domácích fotbalistů nakonec přetrvalo až do konce.

Ačkoli měli Sarrio nájezdníci opravdu značnou převahu, nedokázali útočné akce přetavit v rozhodující gól. Burnley se po zápase radovalo, protože díky tomuto cennému bodu si zajistilo setrvání mezi ostrovní elitou. Do utkání bohužel nezasáhl český reprezentant Matěj Vydra, který neopustil útroby hostující střídačky.

Způsob hry Burnley vzbudil v řadách Chelsea negativní emoce

Burnley se oproti Slavii rozhodlo na Stamford Bridge postupovat o poznání jinak. Zatímco český tým se snažil i ve druhém poločase aktivně napadat protihráče a vymýšlet ofenzivní strategie, Burnley se rozhodlo být defenzivní. A to opravdu výrazně. Tuto skutečnost dokládá i fakt, že utkání skončilo poměrem držení míče 76 % ku 24 % ve prospěch londýnského klubu.

Hosté se snažili tlačit rafičky hodinek kupředu za každou cenu, brankář Tom Heaton dokonce dostal žlutou kartu za zdržování. A nebyl jediným hráčem, který svým jednáním rozzlobil domácí. David Luiz označil počínání hráčů Burnley jako „antifotbal“. Trenér Sarri byl vykázán ze střídačky kvůli opuštění vymezeného prostoru. Mezi oběma tábory došlo i na strkanice.

Trenér Burnley byl po zápase klidný

Sean Dyche, kouč hostujícího celku, kritiku samozřejmě vnímal, ale nedělal si z ní těžkou hlavu, což dokládá jeho pozápasové vyjádření:

„Můžou si říkat, co chtějí. Kdybychom si mohli dovolit hráče jako oni, taky by se mi líbilo hrát fotbal se šesti sty přihrávkami za zápas a všechno vyhrávat. Ale není to tak jednoduché. Někdy musíte dělat, co je potřeba, abyste byli úspěšní.“

Chelsea se kvůli nepřesvědčivému výkonu proti slabšímu soupeři na domácí právem bojí o svou pozici mezi nejlepší čtyřku soutěže. Na záda jí totiž dýchá konkurenční Arsenal.