Zápas o Guľu. Teď do toho prostě musíme dát všechno, burcuje před Slavií Ba Loua

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Souboj, který může rozhodnout o konci slovenského kouče Adriána Guľy na lavičce Viktorie Plzeň. Stále neporažená pražská Slavia se připravuje na poslední utkání lešotního ročníku, ví však, že ji ve Štruncových sadech nečeká nic snadného. „Doma hrají dlouhodobě dobře, jsou velice silní. Sice předposlední domácí střetnutí s Karvinou prohráli, ale to bylo po více než roce a čtvrt,“ řekl pro slavia.cz kouč sešívaných Jindřich Trpišovský.

Plzeňská Viktoria přitom v posledním ligovém kole nečekaně vysoko padla na hřišti Slovácka a je jasné, že pozice hlavního kouče Adriána Guľy v klubu je nahnutá. Podle informací deníku Sport je již dokonce připravena náhrada, v případě odvolání by Západočechy měl převzít současný kouč Jablonce Petr Rada. Hráči však za slovenským koučem stojí a i proto se očekává bojovný výkon.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Čeká nás velký zápas. Věřím tomu, že nasbíráme všechny síly a energii na to, abychom vyhráli. Kvality Slavie známe, hráli jsme dvakrát na jejím hřišti. Nyní věřím v sílu domácího prostředí a našeho kolektivu. Půjdeme za jasným cílem: Zvládnout zápas vítězně!“ burcoval na webu fcviktoria.cz trenér Adrián Guľa.

„Je to velmi důležitý zápas. My jsme ve špatné situaci, ale teď musíme hledět jen dopředu. Musíme se kvalitně připravit a hlavně odevzdat na hřišti vše. Známe naší sílu a taktiku, víme, jak hraje soupeř. Teď do toho prostě musíme dát všechno,“ prohlásil pro fcviktoria.cz křídelník Adriel Ba Loua. „Já osobně jsem připravený odevzdat na hřišti všechno,“ dodal.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Nesnadnou bitvu očekává i trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský, který by rád uzavřel kalendářní rok s pětatřiceti body v tabulce. „Poslední utkání jim úplně nevyšly, ale o to budou mít větší motivaci uspět. Budou chtít stáhnout náš náskok a zakončit rok úspěšně. Čeká nás náročný zápas, který hodně napoví o ambicích obou klubů do jarní části sezony,“ prozradil pro slavia.cz čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Přesto jsou sešívaní jasným favoritem utkání. Plzeň nevyhrála šestkrát z posledních sedmi utkání, jediným plným bodovým přídělem byl debakl 7:0 proti Teplicím. Po prohrách s Jabloncem, Karvinou nebo Zlínem by právě proti mistrovské Slavii mohli získat potřebné sebevědomí. Budou však muset počítat i se ztrátami, do utkání nezasáhne zraněný Radim Řezník a kvůli čtyřem žlutým kartám do utkání nezasáhne Milan Havel. Utkání začíná v 17:00 a přímým přenosem ho vysílá O2 Sport.