Záložník Slavie se sparťanskou minulostí Nicolae Stanciu před derby promluvil

Chtěl bych být jako Nicolae Stanciu, být jednou jako on je můj sen… Tak před lety oslavoval výkony rumunského záložníka v dresu pražské Sparty písničkář Pokáč. Již zítra však osmadvacetiletý středopolař nastoupí na druhé straně barikády, uplynulé dvě sezóny totiž strávil v Edenu.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pro mě osobně je derby největší zápas v České republice,“ prohlásil pro klubový web rumunský záložník, který debutoval v české lize před třemi lety ještě v rudém dresu. „Jsme všichni motivovaní, chceme vyhrát. Chceme hrát jako v posledních derby, kde jsme hráli hodně dobře. Neděle je pro nás nejdůležitější zápas sezony. Pro vítězství uděláme všechno,“ dodává dnes jedna z opor středové řady sešívaných.

Podle Stancia je klíč k těžkým zápasům zejména ve zvládnuté defenzivě. V té sešívaní v letošním ročníku dominují, inkasovali pouze sedmkrát a mají nejlepší obranu v soutěži. „Nejdůležitější je dobře bránit, nedostat gól, pak máme dostatek kvality na to, abychom dali góly a byli v šancích. V derby je ale nejdůležitější být organizovaný a nepustit soupeře do mnoha šancí,“ prohlásil rumunský reprezentant.

iZdroj fotografie: Reuters

Ten však nepodceňuje sílu soupeře, který aktuálně ztrácí na Slavii dva body. Sešívaní však mají zápas k dobru. „Odehráli dobré zápasy, ale to stejné by se dalo říct i o nás. Nezáleží na předchozích výsledcích, v derby nezáleží na tom, co děláte předním,“ míní o utkání obou celků s jubilejním číslem tři sta. „Je to o tom momentu, kdo chce víc vyhrát. V derby jste o dvě stě procent více motivovaný než v normálním ligovém zápase. Nezáleží na našich ani jejich předchozích výsledcích, je to o tom, kdo chce v neděli víc vyhrát,“ ví.

O specifické atmosféře jednoho z největších utkání roku promluvil také trenér Jindřich Trpišovský, podle nějž musí sešívaní hlavně zvládnout atmosféru na Letné. „Je to největší zápas v Česku. Historické utkání. Vždycky to má svoje specifika. Je to výjimečný zápas, na který se celá fotbalová veřejnost, hráči i trenéři těší,“ dodává s tím, že důležitá bude hlavně obranná fáze. „Takové utkání zvládáte ale jen, když jste komplexní a podáte dobrý výkon jak v ofenzivě, tak v defenzivě,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články