Záložník Slavie Nicolae Stanciu otevřeně promluvil o svém podzimu, výkonech a zklamáních

Osmadvacetiletý záložník Nicolae Stanciu patří třetím rokem patří opory pražské Slavie a rumunské reprezentace. V rozhovoru pro klubový web promluvil o své únavě, výkonech i největším podzimním zklamání.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Na podzim odehrál v barvách pražské Slavie a rumunského národního týmu celkem 34 utkání a pomohl sešívaným k první příčce. Osmadvacetiletý středopolař Nicolae Stanciu má za sebou úspěšný, ale náročný podzim a neskrývá únavu. „Byl to těžký začátek. Myslím tu část, kdy jsme nepostoupili do Ligy mistrů ani do Evropské ligy. Ale myslím si, že potom se nám dařilo dobře. Začalo se nám dařit i v lize a v Evropské konferenční lize,“ uvedl pro klubový web.

Myslím si, že rok jsme zakončili dobře, ale bylo to velmi náročné,“ dodal bývalý hráč Anderlechtu, pražské Sparty nebo saudskoarabského Al Ahli. „Osobně ještě cítím, jak náročné to bylo, protože od července do konce prosince, kdy jsme skončili, jsem neměl žádnou pauzu. Takže pořád cítím únavu. Ale víme, že druhá část sezony bude ještě těžší, musíme se na ni připravit,“ doplnil Stanciu, který patří k oporám mužstva Jindřicha Trpišovského.

iZdroj fotografie: Reuters

Třetí nejzkušenější rumunský reprezentant v aktuálním kádru národního týmu přesto zažil také zklamání. Rumunsku se totiž nepodařilo projít na závěrečný turnaj světového šampionátu. „Určitě to byla nejsmutnější chvíle celého roku, protože jinak to byl skvělý rok, ten nejlepší v mé kariéře,“ přiznal otevřeně na stránkách klubu, jedním dechem však dodal, že zažil skvělý kalendářní rok.

Nelze to vzít zpátky, smutnil

Co jsme dokázali a čeho jsme dosáhli, nejprve čtvrtfinále Evropské ligy, výhra v lize a poháru a ve druhé části jsme opět postoupili ze skupiny a jsme první v lize. Takže to byl určitě nejlepší rok. Ale opravdu nejsmutnější bylo, že jsme nepostoupili do baráže o mistrovství světa, ale teď už to nelze vzít zpátky, takže s tím nic neuděláme,“ doplnil Stanciu s tím, že je vždy prostor pro zlepšení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokaždé, když jdu na hřiště, se snažím dělat maximum, abych pomohl týmu. Ale jak jsem říkal, někdy to není lehké, protože když netrénujete s týmem a máte reprezentační pauzu, kde hrajete všechny zápasy, je těžké vždy podávat nejlepší výkony,“ doplnil a dodal, že celkem jedenáctidenní odpočinek využil k regeneraci v rodinném kruhu. Nyní již v sešívaném dresu absolvuje zimní přípravu v portugalském Algarve.

Zdroj: SK Slavia Praha, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články