Zákulisí úpadku Kyliana Mbappého: Ztrátu formy způsobil zhýralý životní styl

Hvězdný gólostroj se zadrhnul. Kylian Mbappé zažívá nejdelší sérii bez vstřelené branky, na vině je údajně jeho zhýralý životní styl v posledních měsících.

i Zdroj fotografie: Fédération Francaise de Football
                   

Jeden z nejlepších hráčů na světě. S touto nálepkou vstoupil do sezóny francouzský kanonýr Kylian Mbappé. Čtyřiadvacetiletý útočník v posledních letech za Paris Saint-Germain zářil, byl postrachem defenziv tamní soutěže a bylo zřejmé, že francouzskou soutěž o několik úrovní převyšuje. Nyní přesto zažívá na své poměry nečekanou krizi a překvapivé gólové sucho. Na gól čeká čtyři utkání v řadě, což je jeho nejdelší série bez vstřelené branky za posledních pět let.

Ač stále patří mezi opory svého klubu a nejlepší hráče soutěže je na jeho výkonech znát, že forma Francouze mírně uvadá. Důvodů může být hned několik včetně letního dobrodružství: Mbappé byl totiž na čas vyloučen z týmu za to, že oznámil veřejné svůj plán opustit Paris Saint-Germain po konci ročníku jako volný hráč. Vedení klubu údajně cítilo zradu a pokoušelo se svou hvězdu prodat. Marně. Nakonec však došly obě strany ke smíru a Mbappé opět nastupuje v základní sestavě. Jeho budoucnost je přesto zahalená tajemstvím.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Deník L’Equipe zase podotýká, že Francouz dlouhodobě bojuje hned s několika zdravotními problémy. Rodáka z Paříže údajně stále trápí jak zranění kolene, tak kotníku. S odlišnou verzí úpadku Mbappého formy přišla televizní stanice RMC Sport. Podle jejího reportéra Daniele Riola totiž kanonýr pomalu, ale jistě ztrácí motivaci, což vede k jeho nedisciplinovanosti mimo hřiště. Z produktivního útočníka se totiž údajně stává král pařížských večírků.

Jeho chování se mění, tvrdí Riolo

V létě měl Kylian Mbappé skutečně katastrofální přípravu. Měl více trénovat a méně chodit do města za zábavou. Teď je králem noci, lídrem nočních večírků. Je to zvláštní, jakým způsobem se jeho chování mění,“ prohlásil Riolo pro RMC Sport. Francouze přesto čeká již v nadcházejících dnech náročný program v dresu národního týmu. Ten v rámci kvalifikace na EURO čeká nejprve Nizozemsko, poté se utká v přátelském utkání se Skotskem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A kapitán Mbappé by měl patřit mezi hlavní želízka v ohni země galského kohouta. „Je zřejmé, že není aktuálně v dobré formě, ale i on má právo si projít takovýmto obdobím. Nejsem znepokojený. Věřím mu, dobře ho znám a vím, že má soutěživého ducha,“ prohlásil na jeho adresu trenér reprezentace Didier Deschamps před důležitými zápasy.

Měl by se Kylian Mbappé méně věnovat nočnímu životu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články