Zahraničí posila za 30 milionů Spartě nevychází: Rychlík míří ke konkurentovi

Pražská Sparta hlásí těsně před koncem přestupového okna zúžení svého kádru. Někdejší posila za bezmála 30 milionů korun míří k ligovému konkurentovi.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Úřadující český mistr čistí svůj kádr. Trenér Brian Priske se zbavuje nepotřebných hráčů pro nadcházející ročník: pražskou Letnou proto formou hostování v nadcházejících dnech opustí Kryštof Daněk, který má namířeno do Pardubic. Spekuluje se také o odchodech Martina Minčeva či Tomáše Wiesnera. Finalizován je však dosud jediný výrazný odchod. Priskeho kádr opouští někdejší posila za bezmála 30 milionů korun.

Takovou částku totiž zaplatila Sparta před čtyřmi lety švédskému Malmö za služby pravého obránce Andrease Vindheima. Norský reprezentant se však na Letné nedokázal výrazněji prosadit a je zřejmé, že v plánech trenéra Briana Priskeho nefiguruje. Loňské jaro strávil na hostování v německém Schalke 04, uplynulý ročník pak působil v barvách norského Lillestrømu. Rodák z Bergenu však během ročníku nastoupil vinou zranění i špatné formy jen třikrát.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Nyní chce nastupovat pravidelněji a míří na hostování k ligovému konkurentovi. Do konce aktuálního ročníku totiž bude v Teplicích. Podle sportovního ředitele Severočechů Štěpána Vachouška klub počítá s tím, že Vindheim se bude Na Stínadlech dlouho rozehrávat.

Jsme dohodnuti, že Andreasovi dáme čas se začlenit. V tomto týdnu začal s týmem Sparty naplno trénovat po zranění, proto počítáme, že do prvních zápasů bude naskakovat postupně,“ prohlásil na jeho adresu pro klubový web. Sparta si ponechala právo stáhnout si Nora v zimě zpět do svého kádru.

Vindheim přišel na Letnou v roce 2019 ze švédského Malmö za zhruba 1,3 milionů eur (31 milionů korun). V první sezoně na Letné oslavil v rudém dresu zisk domácího poháru. Na Letné nastoupil k celkem 44 ligovým zápasům, ve nichž vstřelil tři góly a přidal šest asistencí. Šest zápasů přidal také v MOL Cupu a dalších deset startů si připsal v evropských pohárech. 

Dokáže se Andreas Vindheim prosadit v Teplicích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články