Začátky Jana Kollera ve Spartě? Nedůvěra, neshody v kabině i psychické deptání na trénincích

Během prvního profesionálního angažmá si útočník Jan Koller užil své. O všem promluvil bývalý reprezentant až s mnohaletým odstupem.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Útočník Jan Koller má za sebou bohatou kariéru, během které oblékal mimo jiné dres Dortmundu, Norimberku, Monaka nebo ruské Samary. Historicky nejlepší střelec českého národního týmu do velkého fotbalu nakoukl v Praze na Letné. Do Sparty jsem přišel jako vesnický balík. Se Škodovkou mě poprvé nechtěli ani pustit na stadion,“ vzpomíná s úsměvem 202 centimetrů vysoký Koller.

Naštvaný Siegl

V úvodu prvního profesionálního angažmá neměl problémy. „Ze začátku to bylo v pohodě, se Spartou jsem jen trénoval a občas jsem nastoupil na poslední minuty. Když ale přišel pan Jarabinský, tak mě najednou v letní přípravě začal dávat místo Horsta Siegla, prozradil v pořadu U Kulatého stolu. To se Sieglovi ani trochu nelíbilo. „On byl tenkrát největší hvězda Sparty a hráč nároďáku,“ dodal Jan Koller.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Kvůli tomu došlo i k neshodám v kabině. „S dalšími spoluhráči byli parťáci, takže drželi při sobě. Sigimu ani jim se nelíbilo, že zabírám v kabině místo. Petr Kouba řekl, že si myslí, že přijde nějaká posila. Nevěřili mi a dostával jsem to najevo, pak i přes fanoušky. I na tréninku jsem cítil psychické deptání,“ popsal autor 55 reprezentačních gólů.

Když vyhodili Jarabinského…

Nyní už je Jan Koller s tehdejšími spoluhráči za dobře. S odstupem času jsme si to vyříkali. Třeba s Petrem Koubou, který do mě docela hodně šel. Dneska jsme úplně v pohodě,“ potvrdil útočník, který je od malička velkým fanouškem Bohemians. A jak to tehdy dopadlo ve Spartě? „Trenér Jarabinský mi důvěřoval. Jak na mě ale začali pískat fanoušci, v půlce podzimní části se mi přestalo dařit, nevěřil jsem si. V zimě pak pana Jarabinského vyhodili a tím skončila i moje éra,“ uvedl Koller.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení