Zabrzděný vývoj klenotu Sparty? Karabec v přípravě nenastupoval, Priske jej nechce uvolnit na hostování

Patří k největším mládežnickým klenotům pražské Sparty, přesto za sebou nemá vydařenou zimní přípravu. Záložník Adam Karabec neodehrál ani minutu a nad jeho budoucností visí otazníky.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Spolu s Adamem Hložkem patří k největším mládežnickým klenotům akademie pražské Sparty. Jenže zatímco dvacetiletý útočník již válí za německý Bayer Leverkusen, Adam Karabec na Letné tápe. Na podzim nastoupil v lize do čtrnácti zápasů a odehrál celkem třetinu minut svého týmu. V zimní přípravě však nenastoupil ani na jedinou minutu a nad jeho budoucností visí otazníky.

V posledních dvou přípravných utkáních nenastoupil ani dvacetiletý záložník Kryštof Daněk. Ten však, na rozdíl od Karabce, odehrál poločasy obou úvodních testovacích duelů. Podle trenéra Briana Priskeho stojí za nenasazením obou mládežnických reprezentantů zejména zvýšení konkurence po příchodu nových posil. „Hlavním důvodem je vysoká konkurence uvnitř týmu, která nakonec rozhoduje o tom, kdo se prosadí do nominace,“ uvedl dánský stratég po ligové generálce proti Norimberku na stránkách klubu.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Dáňa I Kara to jednoduše mají těžké, což je způsobené i herním systémem, který jsme zvolili. Míst na jejich postech není tolik a přednost dostali jiní,“ doplňuje s tím, že zvyšování konkurence nevnímá jako problém. „O tom to ale je. Jsme ve Spartě, kde je vysoká kvalita a soutěživost uvnitř týmu potřebujeme. Je to pro ně těžká situace, oba jsou ale mladí a musí se učit,“ míní a nastiňuje možnosti obou hráčů.

Priske: Musí si počkat na šanci

Trénují dobře, musí si však počkat na svoji šanci a využít jí,“ přiznal Priske. Dánský kouč by si přesto nepřál, aby Karabec s Daňkem zamířili na hostování sbírat vyšší herní minutáž. Naopak by podle něj měli pracovat na tom, aby dokázali předčit své spoluhráče na svých pozicích. „Jsem rád, že tu jsou a budu moc rád, když tu zůstanou i po konci přestupového období,“ pokračuje Priske.

Hovory o hostování jsou složité, jelikož se jedná o dohodu mezi hráčem, trenérem a klubem. Je potřeba si uvědomit, že se nám vrátili hráči po zranění. Lukáš Haraslín, Jakub Jankto, přišel Awer Mabil, je tu Kuchta se Čvančarou, na které zase tlačí Minčev. Je na nich, aby mi ukázali, že jsou lepší než hráči, kteří momentálně nastupují. Co se ovšem týče jejich nasazení a profesionalismu, je vše na té nejvyšší úrovni,“ zakončil zkušený stratég.

Je tak velkým otazníkem, jakou pozici v mužstvu bude Adam Karabec spolu s Kryštofem Daňkem na jaře mít. Sparta odehraje první jarní ligové kolo na půdě olomoucké Sigmy, posléze se utká s Mladou Boleslaví, pražskými Bohemians, Jabloncem a Zlínem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů