Za tři miliony týdně ani branku, Jesse Lingard zklamal Manchester United

Foto: fourfourtwo.com

Rok 2019 se oficiálně chýlí ke konci a jelikož podzimní části fotbalových soutěží rovněž odzvonilo, zbývá nám nyní trochu času na bilancování o všem, co se povedlo a co nikoli. Když se podíváme na tabulku Premier League, dostanou se nám rozdílné emoce jednotlivých klubů. Zatímco Liverpool a Leicester asi nemohou být spokojenější, Arsenal a Manchester United nadšením příliš nepřekypují. United zklamal především záložník Jesse Lingard, který pobírá plat tři miliony každý týden, branku ovšem zatím nevstřelil ani jednu. Co s tím vedení udělá? Živit takové zboží se mu totiž vůbec nevyplácí.

Jesse Lingard zažívá roční půst, který nebere konce

Manchester United vstoupil do nové sezóny s jasným cílem – zapomenout na předchozí nezmary a vrátit se zpět na vrchol tabulky, kam z hlediska historie a zázemí bezpochyby patří. Nutno podotknout, že úvodní zápasy se tomuto trendu vůbec neblížili. Ke konci podzimu ovšem United zabrali a zařadili se na pátou příčku se ziskem 31 bodů. To na první pohled nepůsobí vůbec špatně, ačkoli na vedoucí Liverpool ztrácejí už 24 bodů.

Ne všem fotbalistům v kádru rudých ďáblů se ovšem daří. Třeba takový Jesse Lingard je v sestavě týmu v podstatě do počtu. Neuvěřitelných 365 dní nevstřelil branku a navíc ani nepřidal žádnou gólovou asistenci. Takto mizernou produktivitu nemají v klubu snad ani obránci, jejichž úkoly jsou poněkud odlišné.

Nízkou produktivitu fotbalista nemůže připisovat na vrub trenéra Ole-Gunnara Solksjaera, jelikož do hry se dostává vcelku pravidelně. Od ledna naskočil v anglické ligové soutěži do 28 zápasů, ve kterých odehrál dohromady 1477 minut. V průběhu roku sice jednou laboroval se zraněním, nejednalo se ovšem o nic zásadního, takže tady se důvody jeho zmaru hledat taktéž nemohou.

Lingard může opustit hnízdo

Jelikož je mzda Jesseho Lingarda neúměrná jeho výkonům na hřišti, spekulují zahraniční média o hráčově případném odchodu. Fotbalista má podepsanou čtyřletou smlouvu, díky níž si týdně přijde na 100 tisíc liber, což jsou v přepočtu na naši měnu asi tři miliony korun. Pokud k prodeji skutečně dojde, Manchester United si pořádně namastí kapsy. Lingardova tržní hodnota je totiž aktuálně vyčíslena na 816 milionů korun. Na druhou stranu se však nabízí otázka, kdo by o fotbalistu s mizernou formou stál.

S úderem prvního ledna odehrají United těžký zápas na půdě Arsenalu a Lingard bude chtít bezpochyby stejně jako jeho spoluhráči vstoupit do Nového roku pozitivně. Podaří se mu to, nebo pohoří stejně jako předtím? Na odpověď si budeme muset počkat. Nepřežeňte tedy silvestrovské oslavy a zápas dvou gigantů určitě sledujte.

Foto: fourfourtwo.com