Za Součkem a Coufalem míří velké jméno. West Ham hlásí příchod nejdražší posily v historii

Anglický West Ham United hlásí pouhé dva dny před koncem letního přestupového období příchod zvučné posily za bezmála půldruhé miliardy korun.

i Zdroj fotografie: West Ham United
                   

Londýnský West Ham United, ve kterém působí také čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček, nevstoupil do nového ročníku dobře. Po třech porážkách však dokázal v sobotním utkání porazit Aston Villu a fanoušci Hammers doufají ve vzestupnou výsledkovou tendenci. K té by měla pomoci také nová posila, která pouhé dva dny před koncem přestupového období zlomila klubový přestupový rekord.

51 milionů liber, tedy zhruba půldruhé miliardy korun. Taková částka míří do francouzského Olympique Lyon za pětadvacetiletého záložníka Lucase Paquetu. Stabilní člen brazilské reprezentace, který dříve působil v barvách Flamenga nebo AC Milán, podepsal s West Hamem pětiletou smlouvu s opcí na dalších 12 měsíců. „Jsem nesmírně šťastný, že jsem tady,“ prohlásil po přestupu rodák z Rio de Janeira.

iZdroj fotografie: West Ham United

Doufám, že je to začátek skvělé cesty. Věřím, že mé působení zde bude úspěšné,“ doplnil s tím, že chce v barvách účastníka základní skupiny Evropské ligy sbírat úspěchy. „West Ham má za sebou velmi dobrý ročník a věřím, že během mého působení zažije ještě mnoho skvělých ročníků. Moc se těším, až obléknu dres West Hamu a ukážu fanouškům co umím. Hlavním cílem je pomoci klubu a spoluhráčům,“ uvedl.

Nadšení z celkem osmé posily v tomto přestupovém období nezastíral trenér David Moyes. „Jsem rád, že mohu Lucase přivítat ve West Hamu. Je to hráč, kterého jsem zpovzdálí obdivoval už velmi dlouho a samozřejmě jsme ho viděli zblízka v naší nedávné cestě Evropskou ligou. Je to velmi talentovaný fotbalista, a i když bude potřebovat čas na adaptaci na Premier League, jsme nadšeni, že náš tým rozšíří další osvědčený internacionál,“ přiznal.

O vítěze Copa América se dlouhodobě zajímal také Manchester City, Arsenal nebo Newcastle United. Paquetá odehrál v barvách Lyonu celkem osm desítek utkání, ve kterých nasázel 21 branek a u dalších 14 asistoval. Svou premiéru v barvách Hammers si může odbýt již ve středu, kdy svěřenci Davida Moyese v domácím prostředí přivítají Tottenham Hotspurs.

Dokáže West Ham opět bojovat o příčky zajišťující evropské poháry?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články