Z Premier League na lavičku. Pokud bude mít Eriksen málo času na hřišti, odejde, tvrdí šéf Interu

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Sedm let patřil stabilně k oporám Tottenhamu, přechod na systém milánského Interu z něj však udělal jen žolíka. Christian Eriksen se po přestupu na San Siru stále trápí a je dost možné, že jeho italská mise skončí přesně rok poté, co začala.  Osmadvacetiletý Dán letos nastoupil do devíti utkání, ale jen ve čtyřech případech odehrál víc než půlhodinu. „Pokud do ledna bude mít Eriksen málo času na hřišti, sám požádá o odchod,“ řekl pro Sky Sports Italia sportovní šéf klubu Giuseppe Marotta.

„Minulý leden jsme chytli příležitost za pačesy a podepsali jsme za 20 miliónů eur (více než 520 miliónů korun) dobrého, velmi dobrého hráče,“ uvedl Marotta. „Pak samozřejmě mohou existovat nějáké potíže, ale poslední slovo, má manažer, který musí vybrat jedenáctku hráčů, kteří mu dávají největší jistotu,“ prohlásil. Dánskému záložníkovi se však dlouhodobě pod Contem herně nedaří, chybí i jeho pověstná produktivita – letos si ještě nepřipsal ani asistenci.

(zdroj fotografie: PxHere)

„Uděláme to bez jakékoliv kontroverze z jedné nebo druhé strany, jednoduchým zvážením toho, že tento přestupový krok nebyl funkční pro naše technické a taktické potřeby,“ dodává Marotta.

Historie je plná případů, jako je tento

Inter tak bude s osmadvacetiletým Dánem disponovat hned v nadcházejícím přestupovém období. „Jestli bude Eriksen užitečný pro toto lednové přestupní okno? Funkční je nejsprávnější termín. Stává se to. Historie fotbalu je plná případů, jako je tento, jsou tu hráči, kteří nejsou funkční pro pokyny u určitého typu hry,“ prohlásil.

(zdroj fotografie: PxHere)

„Je vždy na manažerovi, aby toto dokázal zhodnotit. Co se týče náhrady, stále se díváme na různé možnosti, avšak není pro nás jednoduché najít řešení, které by nám vyhovovalo,“ dodal.

Eriksen má za sebou tříleté angažmá v dresu Ajaxu Amsterdam, kde ve 163 utkáních zaznamenal 32 gólů a 65 asistencí. V září 2013 ho pak získal Tottenham, v jehož dresu nastoupil napříč soutěžemi více než tři sta krát a připsal si i 69 přesných tref a 89 asistencí. V Itálii za kalendářní rok nasbíral čtyři branky a tři asistence ve 35 startech.