Z jednoho z největších českých fotbalistů je rázem troska. Uhodnete, o koho jde?

Autorský komentář: Jak může alkohol zničit kariéru? Bývalý český reprezentant by mohl vyprávět. Nadměrné pití ho dostalo až na dno.

i Zdroj fotografie: Eintracht Frankfurt
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Když v lednu 2008 zamířil za 3,5 milionu eur, což tehdy v přepočtu vycházelo zhruba na 91 milionů korun, do Bundesligy, mnozí dvacetiletému útočníkovi předpovídali velkou budoucnost. V té době už měl mimo jiné na kontě čtyři starty za reprezentaci. I když v prvních týdnech německé elitní soutěže zářil, jeho kariéra postupně nabrala strmý pád a v současnosti žije v žalostném stavu. Jeho příběhu a skandálům jsme se již na webu SportyŽivě v minulosti věnovali.

Bombastická premiéra

Po skvělých výkonech na mistrovství světa dvacetiletých, kde pomohl českému výběru k postupu do finále, zamířil útočník Martin Fenin do Frankfurtu. Z jeho bundesligové premiéry byli fanoušci paf, protože do sítě Herthy Berlín nasázel hattrick. Během tří a půl roku v týmu orlů se ale u jednoho z největších českých fotbalistů, za kterého byl některými považován, začaly projevovat problémy se životosprávou a alkoholem.

iZdroj fotografie: Eintracht Frankfurt

To se pochopitelně odráželo i na hřišti. Góly ubývaly, Martin Fenin navíc řešil psychické problémy. Po přestupu do druholigové Chotěbuzi zažil útočník mimo jiné situaci, kdy v opilosti vypadl z okna a problémů jen přibývalo. Kdysi slibný talent se proměnil v průšviháře a Fenin na sebe upozorňoval převážně jen skandály. Nepomohl ani návrat do Česka. Útočník se neprosadil ve Slavii a dobře se mu nevedlo ani v Teplicích.

Fenin v Oktagonu? Vyhrál alkohol

I když se Fenin pokusil restartovat fotbalovou kariéru, kvůli opakujícím se problémům s alkoholem se mu to nikdy nepovedlo. Světlým bodem se zdál být projekt Oktagonu, v rámci kterého se měl Martin Fenin utkat v kleci s bývalým fotbalistou Kevinem Pannewitzem. Z bitvy ale nebude nic. Projekt Fenin vs. Pannewitz aneb Poslední gól Martina Fenina je u konce. Zastavili jsme to a zrušili,“ potvrdil spoluzakladatel organizace Ondřej Novotný,

Důvod zrušení projektu je jasný. Mysleli jsme, že oba mají obrovskou touhu se změnit, oba dva s tím měli obrovské problémy a ty problémy byly dostatečně velké na to, aby se to ve finále neslučovalo s tím natáčením. Když děláš reality show, tak ji potřebuješ taky natočit, a když jí nemůžeš točit, tak žádná není,“ prozradil promotér Novotný.

Partnerka si řekla dost

Démon alkohol přemáhá Fenina i v poslední době. Fotbalového bouřliváka nyní kvůli tomu opustila partnerka s dvouletou dcerou. Podle informací deníku Blesk během uplynulých týdnů Martin Fenin místo společného bytu často nocoval v garáži. U jeho auta se pak vyskytovaly střepy od rozbitých lahví, zvratky a fekálie. Jak se zdá, z bývalé fotbalové hvězdičky je troska, která stále hledá nové dno. Smutný příběh.

Co se vám vybaví, když se řekne Martin Fenin?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články