Z Martina Fenina je troska! Démon alkohol se na něm krutě podepsal

                   

Doby, kdy Martin Fenin jako české želízko v ohni válel v německé bundeslize, už jsou dávnou minulostí. Dnes by talentovaného fotbalistu v torzu člověka poznal skutečně jen málokdo. Čas a alkohol se na předčasném důchodci skutečně neblaze podepsaly a zdá se, že problémy se jej stále drží jako klíště. Nedávno byl spatřen v jedné nejmenované pražské putyce, kde se za bílého dne pohyboval ve značně pohrouženém stavu. Kdy nastal u jedné z největších tuzemských nadějí zlom a jaké skandály jej od té doby provázejí?

Pohádka teplického mladíka se smutným koncem

Martin Fenin začínal s fotbalem v rodných Teplicích, kde se z mládežnických kategorií probojoval až do A-týmu. Byl jedním z nejmladších fotbalistů, kteří se v nejvyšší české soutěži objevili. Okusil ji už v sedmnácti letech. V té době patřil mezi pravidelné účastníky reprezentačních akcí nižších věkových ročníků, věštila se mu slibná budoucnost.

Všechny dohady vzaly za své, když po něm zatoužil německý Frankfurt, do jehož služeb se Fenin v roce 2008 upsal. Úvod měl skutečně famózní, dařilo se mu všechno, na co sáhl. Postupem času se ovšem jeho herní kvalita začala výrazně snižoval a po třech letech z Frankfurtu odcházel s bilancí devadesáti zápasů a patnácti branek.

Další zastávkou se mu stala Chotěbuz, kde se začaly naplno projevovat jeho psychické problémy a sklony k alkoholu. Na jednom z mnoha večírků dokonce podnapilý vypadl z okna a dlouhou dobu poté strávil v nemocnici se závažným zraněním hlavy. Krevní sraženina v mozku se sice vyléčila, nicméně s Feninem to od té doby šlo od desíti k pěti.

Ani návrat do Česka strmý pád nezvrátil

V momentě, kdy své zranění překonal, o něj v Německu ani jinde v zahraničí už nebyl zájem, proto se rozhodl vrátit domů. K překvapení všech ovšem nezamířil do rodných Teplic, ale zakotvil v pražské Slavii. Tam se mu vůbec nedařilo, za rok stihl pouze dvanáct utkání a nevstřelil ani jedinou branku.

Po návratu do Teplic mu tamní fanoušci nemohli „zradu“ zapomenout, což se podepsalo také na fotbalistově herní kvalitě. Nakonec se po sedmi zápasech znovu pakoval, protože tlak veřejnosti na něho byl příliš silný. Poslední dvě zahraniční anabáze snad ani nestojí za řeč, protože dohromady činily jen deset duelů. Aktivní kariéru ukončil ve Varnsdorfu hrající Fotbalovou národní ligu.

Vystoupení v O2 TV vyvolalo pozdvižení

V minulém roce se dvaatřicetiletý Martin Fenin objevil v pořadu Tiki-Taka coby fotbalový expert a člen debaty. Na to dodnes nemohou diváci zapomenout, jelikož na natáčení dorazil značně opilý, nedokázal souvisle hovořit a všem skákal do řeči. Od té doby už se o bývalém fotbalistovi píše jen sporadicky a nikdy to není v souvislosti se sportem, nýbrž alkoholem. Rodina v čele s matkou je z jeho dlouhodobého stavu naprosto zoufalá, ale bohužel smutným faktem zůstává, že odbornou pomoc zatím nevyhledal. Je tedy výstražným příkladem toho, jak dokáže alkohol člověku s velkou budoucností naprosto zničit život…

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články