Xhaka se utrhl ze řetězu. Jednoho protihráče chytil pod krkem a dalšího sestřelil hlavičkou á la Zidane. Vyfasoval pořádný flastr

Letošní sezona pro něj skončila. Za konflikty se dvěma protihráči vyfasoval bouřlivák osmizápasovou stopku. Co řekl ke dvěma dávkám blikanců?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zápas Basileje s FC Curych přinesl značně vyhrocené situace. Nebyla nouze o strkanice a rozhodčí nakonec rozdal devět žlutých a čtyři červené karty. Došlo i na kuriózní situaci, kdy byl v nastavení domácí kapitán Taulant Xhaka po druhé žluté vyloučen. Po zhlédnutí videa si ho hlavní arbitr nechal zavolat zpět a udělení žlutého napomenutí zrušil, aby mu vzápětí ukázal rovnou červenou a poslal ho zpět do tunelu.

VAR byl asi na párku

K prvnímu vyloučení sáhl sudí v 85. minutě po velké strkanici, během které obránce Basileje Adams trefil protihráče loktem do obličeje. Další granát do už tak hodně divoké atmosféry hodil sám rozhodčí Dudic. V 90. minutě pískl ve prospěch hostů penaltu, která daleko přesáhla kategorii „přísná“. Simič desítku proměnil a když pak Basilej vrhla všechny síly do útoku, Curych přidal z brejku druhý gól.

Tím ale zápas neskončil. V sedmé minutě nastavení šli předčasně do sprch Wouter Burger (Basilej) a Mirlind Kryeziu (FC Curych – mimo hřiště). Kapitán domácího týmu měl nervy na pochodu a Antonia Marchesana chytil pod krkem. Italský záložník se následně teatrálně skácel k zemi a Taulant Xhaka, který je starším bratrem hvězdy Arsenalu Granita Xhaky, inkasoval druhou žlutou v zápase. Cestou ze hřiště pak ještě hlavou ve stylu á la Zidane trefil do hrudníku Nikolu Katiče. Pak už následovala scénka popsaná v úvodu článku.

Omluva nepomohla

Kvůli tomu, že viděl Xhaka přímo červenou kartu, schytal pořádný flastr. Nepomohla mu ani omluva, kterou zveřejnil na Instagramu. Osmizápasová stopka znamená, že pro něj letošní sezona skončila. „Znáte mě všichni jako emocionálního hráče. A také my hráči jsme lidé z masa a kostí, kteří v určitých situacích reagují přehnaně. Žádné urážky namířené proti mně nebo mé rodině však nemohou toto moje chování omluvit,“ uvedl obránce, který na rozdíl od bratra Granita nereprezentoval rodné Švýcarsko, ale Albánii, z níž jejich rodina pochází.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund