Xavi na lavičce Barcelony začal úřadovat. Chce v lednu získat hvězdy Liverpoolu a Chelsea – SportyŽivě

Xavi na lavičce Barcelony začal úřadovat. Chce v lednu získat hvězdy Liverpoolu a Chelsea

Legendární Xavi působí na lavičce katalánské Barcelony jen několik dní, přesto chystá velké změny.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Nedokážu slovy popsat všechny emoce, které nyní cítím,“ prohlásil po svém návratu v roli kouče Xavi. „Vrátit se zpět na Camp Nou do klubu, který mám v srdci a opět slyšet své jméno z úst příznivců je nepopsatelné. Vím, že přicházím v náročné chvíli, ale čelím této výzvě s nadšením a budu pracovat a bojovat, abychom se opět vrátili tam, kde si zasloužíme být,“ dodal bývalý legendární záložník, který podle španělských médií chystá v klubu velké změny.
Podle informací deníku Marca se chystá jednačtyřicetiletý kouč přivést na Camp Nou hned několik zvučných jmen. První výraznou posilou se již v minulých dnech stal osmatřicetiletý pravý obránce Dani Alves, vedle kterého Xavi při své nejúspěšnější éře v červenomodrém působil. Brazilský reprezentant, kterého bude moci Barcelona registrovat na soupisky až v lednu, údajně souhlasil s nejnižším možným platem, tedy pouhým jedním eurem týdně.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Klíčem k vytvoření tzv. nové Barcelony však má podle zpráv Daily Mirroru být devětadvacetiletý útočník Mohamed Salah, který aktuálně hájí barvy anglického Liverpoolu. Xavi chce údajně získat egyptského reprezentanta za každou cenu. Je však otázkou, zda si bude moci katalánský klub, který se potýká s finančními problémy, hvězdu Salahova formátu dovolit.

Návrat ztraceného syna?

Nejproduktivnějšímu africkému fotbalistovi v historii Premier League totiž končí smlouva až v létě 2023 a jeho současná hodnota se pohybuje okolo 100 milionů eur (zhruba dvě a půl miliardy korun). Realističtější variantou je proto číslo dvě na Xaviho seznamu možných posil – španělský reprezentant Thiago Alcantara. Třicetiletý středopolař působí na Anfield Road od září 2020, přesto zdaleka nemůže být se svou rolí v mužstvu spokojen.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Bývalý hráč Bayernu Mnichov, který započal svou kariéru právě na Camp Nou, totiž zatím spíše paběrkuje a nastupuje až na závěrečné minuty utkání. Přesun pod Xaviho křídla by tak pro něj mohl být vysvobozením. Barcelona však chystá nakupovat také na Stamford Bridge. Vedoucí celek anglické Premier League má totiž pod Thomasem Tuchelem výrazný přetlak kádru a předpokládá se, že někeří hráči by mohli sami iniciovat odchod.

Chelsea by mohla opustit hned trojice hráčů

Katalánci mají zájem zejména o amerického útočníka Christiana Pulišiće, který v letošním ročníku bojuje se zraněními a za Chelsea nastoupil jen ke třem utkáním, a Hakima Ziyecha. Marocký reprezentant přestoupil na Stamford Bridge loni v zimě za téměř 40 milionů eur, přesto se zatím nedokázal výrazněji prosadit a očekává se jeho zimní odchod. Dlouhodobě má Barcelona zájem také o anglického reprezentanta Calluma Hudson-Odoie.

Zdroj: Sky Sports, Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 533 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy