Wilshere, Özil by mohl hrát za jakýkoliv tým Premier League, jsem překvapený

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Patří mezi nejkontroverznější postavy současné éry londýnského klubu. Německý záložník Mesut Özil patřil několik sezón k výrzným tvářím Arsenalu, od března letošního roku se však na trávníky anglické Premier League nepodíval. Podle britských médií stojí za celou situací konflikt se současným trenérem Gunners Mikelem Artetou. „Jsem z celé té situace překvapený, protože když jsem s ním hrával, miloval jsem to,“ řekl pro ITV bývalý záložník Arsenalu Jack Wilshere.

„Skutečně jsem si užíval s ním hrát, protože on je jden z nejlepších hráčů, vedle kterých jsem nastupoval, takže ano, jsem překvapený. Musí tam být ještě něco, o čem nevíme, protože si nedokážu představit proč hráč jeho kvalit nehraje,“ prohlásil Wilshere, který na Emirates Stadium strávil po boku Özila čtyři sezóny.

(zdroj fotografie: PxHere)

„Domnívám se, že by mohl hrát za jakýkoliv tým Premier League. Podle mého názoru je těžké pochopit, že nemá možnost soutěžit o svou pozici,“ pokračuje. „Je jasné, že tu musí být nějáký důvod, ale opravdu netuším,“ dodává.

Liný Özil? Nikdy mě to nenapadlo, prohlásil Wilshere

Bývalý německý reprezentant je trnem v oku fanoušků Gunners od odmítnutí snížení platu v době koronavirové pandemie, kritika na jeho adresu se však objevovala i v předchozích sezónách. Özil byl kritizován zejména za „nekonzistentnost výkonů“ a „lenost“.“Když se podíváte obecně na hráče s desítkou, spousta z nich se často pohybuje i níže, ale udělají tak spoustu práce bez míče narozdíl od jiných, zhodnocuje Wilshere.

(zdroj fotografie: PxHere)

„Podivejte, Ozil… bylo spoustu povyku o tom, že je líný, ale já jsem ho sledoval a nikdy by mě to nenapadlo,“ přiznal. „Vím, že je jednoduché to říct, ale když se podíváte na statistiky po zápase, on zdaleka nebyl na chvostu. Je i překvapivě dost rychlý,“ dodává. Özilovi končí smlouva v létě příštího roku a je jasné, že jeho angažmá v Londýně se chýlí ke svému závěru. Otázkou zůstává, kde bude Němec působit – vzhledem k vysokému platu se nabízí zejména Čína nebo Spojené státy.