Vzpurný kapitán Watfordu se nechce vrátit do práce kvůli nemocnému synovi

Anglická Premier League se po nucené pauze způsobené pandemií koronaviru brzy vrátí do našich životů. Kapitán Watfordu Troy Deeney se ovšem zpátky na trávník nechystá. Důvodem jsou respirační problémy jeho malého synka, kterého nechce zbytečně vystavovat riziku.

Zdroj fotografie: goal.com

Anglická Premier League se po nucené pauze způsobené pandemií koronaviru brzy vrátí do našich životů. S takovými plány aktuálně operují představitelé soutěže a tamní vlády, kteří se shodli, že dohrát zbylé zápasy za dodržení přísných bezpečnostních opatření a bez přímé účasti diváků na stadionech není po stránce epidemiologické příliš velkým rizikem. Jak už jsme ovšem v několika předešlých článcích dokázali, že každému je takový scénář po chuti. Zásadní problém se sestavou musí řešit kupříkladu vedení klubu FC Watford, jemuž se vzbouřil kapitán Troy Deeney. Ten svým předčasným návratem do práce nechce ohrozit malého synka, jenž od narození trpí dýchacími obtížemi a patří tudíž do ohrožené skupiny.

Deeney se svěřil v rámci internetového pořadu

Velká Británie patří mezi země nejvíce zasažené koronavirem, ať už se podíváte na statistiky potvrzených případů i obětí. Přestože zmíněná čísla jsou poměrně vysoká, zdá se, že nemoc Covid-19 je v posledních dnech přeci jen na ústupu. Kvůli tomu dala vláda podnět ke znovuobnovení života a vyzvala představitele fotbalové Premier League, aby připravili plán na dohrání sezóny – samozřejmě za dodržení přísných bezpečnostních podmínek.

Výsledkem toho je, že kluby už mohou od tohoto týdne začít se společnými tréninky. To se kromě tradičních aspirantů na postup do evropských pohárů týká také týmů ze spodních pater tabulky. V průběžném pořadí sedmnáctý FC Watford se však bude muset obejít bez svého kapitána a zároveň nejlepšího střelce Troye Deeneyho.

Jednatřicetiletý rodák z Birminghamu svůj distanc oznámil během internetového interview, kde rovněž popsal důvody, kvůli kterým nebude s návratem do normálních kolejí pospíchat. Šikovný útočník se totiž stal před několika měsíci otcem a jelikož jeho dítě po celou dobu bojuje s akutními respiračními obtížemi, nehodlá jej zbytečně vystavit nebezpečí. Pozastavil se nad tím, že po společných trénincích by se v areálu stadionu nemohl převléknout ani osprchovat, tudíž by si vir mohl mnohem pravděpodobněji odnést domů.

Fotbalista připomenul vyšší úmrtnost u lidí tmavé pleti i chaotické rozvolňování pravidel

Zdroj fotografie: premierleague.com

Troy Deeney se na fotbalové trávníky příliš nehrne ani proto, že dlouhé zástupy Afroameričanů a Asiatů. Údajně se odhaduje, že on a jemu podobní (samozřejmě v dobrém slova smyslu) mají až čtyřikrát vyšší šanci, že Covidem onemocní. Dále pak mají dvojnásobně vyšší pravděpodobnost vážného průběhu nemoci.

Zkušený kanonýr také kritizoval přístup britské vlády, která podle něho k rozvolňování bezpečnostních opatření přistupuje velice chaoticky. Zdá se mu prý nelogické, aby do konce července nemohl navštívit kadeřnici, ale prohánět se na hřišti kolem potenciálních přenašečů viru nevadí. Že vám jsou tato slova povědomá? Není se čemu divit, dokonce i v České republice se najde spousta pochybovačů. Musíme si ovšem přiznat, že přijmout zodpovědnost a konat taková rozhodnutí na vlastní pěst bychom určitě také nedokázali bez nějakých otazníků a zdvižených palců.