Výtržníci zaútočili na šéfa Manchesteru United

i Foto: Metro.com
                   

Manchester United pokračuje v nevyrovnaných výkonech a je pravdou, že většině fanoušků už začíná docházet trpělivost. Svou nespokojenost proto ventilují prostřednictvím transparentů nebo protestních chorálů, což je samozřejmě v souladu s dobrými mravy a zákonem. Úzká skupinka hooligans United to ovšem v posledních dnech pořádně přepískla. Jelikož ze zmaru klubu viní především ředitele Eda Woodwarda, zaútočila na něj v přímo v prostorách, kde se každý cítí nejvíce v bezpečí – doma.

Woodwardův dům zasypaly světlice, vyšetřování probíhá

Ed Woodward musí mít v posledních měsících opravdu těžkou hlavu. Jeho Manchesteru United je stále nedaří najet na vítěznou vlnu a zraky nespokojených fanoušků se bohužel upírají především k jeho osobě. Značná část příznivců klubu si přeje, aby na svou funkci rezignoval a popravdě se jim vlastně nemůžeme ani divit. Zarážející je ovšem to, jakým způsobem se určitá skupinka výtržníků rozhodla proti vedení protestovat.

Hooligans rudých ďáblů se nějakým způsobem dozvěděli, kde Woodward bydlí. Vydali se proto k jeho luxusní vile a vyžadovali, aby si s nimi přišel popovídat na ulici. Ředitel klubu ale naštěstí nebyl doma, stejně tak jeho rodina. Nutno podotknout, že i kdyby se v útrobách nemovitosti nacházel, stejně by si neshody vyříkat nešel. Skupince nakonec došla trpělivost, sprejem mu potřísnila zeď a následně hodila světlice a dýmovnice přímo na dům.

Svůj čin pachatelé nijak nezastírali, navíc se s ním ještě pochlubili skrze video, které následně kolovalo po sociálních sítích s popiskem, který Woodwardovi přál smrt. Těžko říci, jestli šlo o nějakou trapnou nadsázku, nebo skutečné výhrůžky smrtí.

Men in Black jsou svými excesy proslulí

Anglický deník The Sun přispěchal s tvrzením, že čin mají na svědomí členové nechvalně známé skupiny Men in Black, která se v minulosti podílela na obtěžování slavného Wayna Rooneyho. Jeden ze zástupců tohoto uskupení poslal zmíněnému deníku následující vzkaz, který nepřímo potvrzuje, že incident mají na svědomí skutečně oni:

„Woodward je katastrofou pro celý klub a bezpodmínečně musí odejít. Spousta lidí to říká, ale on neposlouchá. Bere 4 miliony liber ročně, takže co by se s názory veřejnosti vůbec zabýval. Tak jsme se ho vydali navštívit. Nepovedlo se nám s ním mluvit, ale vzkaz dostal. Snad jej pochopí.“

Policie zahájila vyšetřování

Policejní složky momentálně vyšetřují, které osoby mají útok na Eda Woodwarda konkrétně na svědomí. Pokud skutečně dojde ke zjištění, kdo za incidentem stojí, hrozí těmto osobám doživotní zákaz vstupu na Old Trafford. Tak ostatně stojí v oficiálním vyjádření United:

„Když fanoušci vyjadřují názor, je to jedna věc. Trestný čin a úmysl ohrozit něčí život s tím ale nemá nic společného. Pro to neexistuje žádná polehčující okolnost. Každý, kdo bude usvědčen, bude mít doživotní zákaz vstupu na zápasy United. Věříme, že fotbalový svět se spojí a pomůže policii s identifikací pachatelů.“

Foto: Metro.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení