Výprodej Olomouce, zbude jí z úspěšného kádru vůbec někdo?

                   

Každý klub z české nejvyšší fotbalové soutěže přistupuje k přípravám na nadcházející sezónu odlišně. Některé prvoligové celky se snaží svůj kádr mohutně posilovat, jiné se naopak zbavují hráčů i členů realizačního týmu jako o život. Příkladem za všechny té druhé varianty je bezesporu Sigma Olomouc, která se rozhodla úspěšnou sestavu od základu rozpustit. Bezprostředně po skončení ročníku minulého se tým otřásá v základech a odcházejí výrazná jména snad ze všech myslitelných pozic. Které ztráty budou Olomouc pálit nejvíce?

Václav Jílek

Sigma Olomouc se po čtyřech letech rozloučila s nejdéle sloužícím hlavním trenérem Fortuna ligy Václavem Jílkem, jehož geniální tahy pomohly klubu k návratu mezi českou elitu a zároveň k udržení se v horní polovině tabulky. Fanoušci Olomouce si letos navíc mohli po dlouhé době vychutnat atmosféru zápasů Evropské ligy.

Každá dlouhá éra jednou končí a proto i třiačtyřicetiletého Václava Jílka čeká nová výzva – nutno podotknout, že opravdu významná. Na post hlavního kouče jej totiž povolala pražská Sparta, která by se konečně ráda vzpamatovala z mizérie, jíž předvádí v posledních několika ročnících. Bude se Jílkovi ve službách Pražanů dařit stejně jako v Olomouci?

Lukáš Kalvach

Třiadvacetiletý záložník se stal jedním ze základních stavebních kamenů olomouckého tažení na domácí scéně i v rámci evropských pohárů. Dohromady odehrál 34 soutěžních zápasů, ve dvou případech se gólově radoval a na tři branky přihrál.  Svými výkony zaujal několik předních tuzemských celků, z nichž se nakonec radovala Viktoria Plzeň. Právě tam by mohl Kalvach zaplnit očekávanou mezeru po Patriku Hrošovském, jehož momentálně vábí cizina. Podaří se Kalvachovi v rozsáhlém západočeském kádru prosadit? Vše záleží na jeho nasazení během letní přípravy, cestičku má umetenou poměrně zajímavě.

Milan Lalkovič

Slovenský fotbalista se zkušenostmi z mládežnických kategorií londýnské Chelsea, druholigových anglických celků a také například nizozemského ADO Den Haagu, přicházel do Olomouce jako jedna z největších posil. Ačkoli se do základní sestavy nedokázal probojovat, když se na trávnících ukázal, převedl své kvality. Pět vstřelených branek a k tomu tři asistence navrch ostatně mluví za vše. Šestadvacetiletý krajní záložník se stal jednou z prvních posil Baníku Ostrava, který letos skončil na páté příčce, čímž si oproti ročníkům předešlým výrazně polepšil. Povede se mu v Ostravě lépe než v Olomouci?

Michal Surzyn

Pravda, jednadvacetiletý Michal Surzyn sice přestoupil z Olomouce do Vítkovic již začátkem tohoto roku, nicméně jeho ztráta by mohla Sigmu v budoucnosti opravdu bolet. Do A-týmu se podíval pouze jednou v ročníku 2017/2018 a to na posledních 26 minut, nicméně jeho kvalita s přibývajícím věkem určitě poroste. Navíc je členem reprezentační jednadvacítky. Z pozice obránce odehrál ve Vítkovicích 14 utkání, jednou dokonce vsítil gól. Je ukázkou toho, že Václavu Jílkovi se nedařilo pracovat s mládeží a zejména odchovanci klubu.

Foto: pesfaces.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články