Výkonem a výsledkem se chceme omluvit, zní z Edenu. Bude Trpišovský postrádat Oscara a Santose?

Pražská Slavia touží po návratu na vítěznou vlnu. Po porážce v kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu vyzve v domácím prostředí bojovné Pardubice.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní nezvládli úvodní zápas play-off kvalifikace o Evropskou konferenční ligu a v polské Częstochowe prohráli 1:2. Přesto podle asistenta trenéra Jaroslava Köstla neměla mít čtvrteční porážka vliv na atmosféru v mužstvu. „Jdeme si za cílem, který máme, a tohle je jeden z kroků, který potřebujeme udělat. Věříme, že bude nabitý stadion a diváci nám pomůžou,“ doplňuje na stránkách klubu s tím, že duel proti Východočechům by měl opět nastartovat vítěznou vlnu.

Výsledkem a výkonem se budeme chtít omluvit za čtvrtek. I když hrajeme příští týden odvetu, všechnu pozornost nyní míříme na Pardubice. Zápas bereme se vší vážností, dnes jsme na ně měli video přípravu. Chceme uspět, věřím, že předvedeme diametrálně odlišný výkon než ve čtvrtek,“ zdůraznil a jedním dechem dodal, že Pardubice mají za sebou v aktuálním ročníku kvalitní výkony.

iZdroj fotografie: Reuters

Odehrály vynikající zápasy jak s Libercem, tak v Plzni. Hráči se dostali do řady nepříjemných situací, v prvním poločase byli lepší než Plzeň. Je na místě říct, že nás nečeká nic jednoduchého. Soupeř má kvalitu, tým je dlouho pospolu. Nám velí povinnost hrát doma naplno a zvítězit,“ burcuje Köstl. K dispozici však trenérskému štábu v čele se zkušeným lodivodem Jindřichem Trpišovským bude scházet dvojice opor.

Santos a Oscar mimo hru

Po čtvrtečním zápasu proti Rakówu se totiž zranil jak stoper Eduardo Santos, tak záložník Oscar. Jejich absence by však podle Köstla neměla být dlouhodobá. „Jsou v péči našich lékařů, nemělo by to mít fatálnější následky. V neděli však pravděpodobně nenastoupí,“ zhodnotil. Vítězství Pardubic by přesto bylo velkým překvapením. Přesto Východočeši věří, že mohou hrát se sešívanými vyrovnanou partii.

Slavia má hodně silný tým, ale určitě tento zápas můžeme zvládnout,“ uvedl pro klubový web brankář Viktor Budínský, který při absenci Jakuba Markoviče nastoupí mezi třemi tyčemi. „Půjdeme do něj s tím, že se chceme porvat o co nejlepší výsledek a přivézt body. Čeká mě určitě hodně práce, ale tak tomu je v každém zápase. Brankář s tím musí počítat,“ míní. Utkání v pražském Edenu startuje v 19:00, přímým přenosem jej vysílá stanice O2 TV Sport.

Jaký bude výsledek zápasu Slavia - Pardubice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články