Vyhráli jsme pro Kačarabu, prohlásil kouč Slavie Trpišovský. Jak dlouho bude po ošklivém zákroku mimo hru? – SportyŽivě

Vyhráli jsme pro Kačarabu, prohlásil kouč Slavie Trpišovský. Jak dlouho bude po ošklivém zákroku mimo hru?

Historicky první vítězství pražské Slavie v Evropské konferenční lize zkazilo ošklivé zranění obránce Tarase Kačaraby. Ukrajinský reprezentant utkání proti německému Unionu Berlín po ošklivém zranění krátce po poločase nedohrál a podle trenéra celku Jindřicha Trpišovského bude chybět minimálně měsíc.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Celá situace vznikla ve 48. minutě, kdy se šestadvacetiletý Kačaraba nešťastně srazil se svým spoluhráčem Aihamem Ousouem, a zůstal s bolestivou grimasou ležet. „Hlavně doufám, že bude v pořádku a brzy se uzdraví. Nevím, co se stalo, ale vím, že jsme oba šli pro stejný míč a myslím, že jsem ho trefil do oka. Přeju mu všechno nejlepší a později uvidíme, co se stalo,“ prohlásil k celé situaci mladý švédský stoper.
Vím jenom, že byl hodně otřesený, snad bude v pořádku. Vypadalo to ošklivě,“ dodal k celé situaci pro klubový web záložník Lukáš Masopust. Ukrajinský stoper Kačaraba byl poté podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka odvezen do Ústřední vojenské nemocnice a čeká ho nejméně měsíční absence. To potvrdil na pozápasové tiskové konferenci také trenér Jindřich Trpišovský.


iZdroj fotografie: Reuters

 „U Tarase je to zlomenina v obličeji, první předpoklad je čtyři až šest týdnů mimo, pak ho ještě čeká hra s maskou. Bylo to vizuálně vidět hned po prvním ošetření, vyšetření v nemocnici to potvrdilo. Uvidíme, jak to bude, jak se bude cítit v masce. Pro stopera není tak jednoduché s něčím takovým hrát, jako třeba pro útočníka,“ uvedl Trpišovský, jehož sveřenci zvítězili proti německému celku 3:1.

„Jsem rád, že jsme zápas zvládli pro lidi. Ve všední den přišla spousta fanoušků. Bral jsem to jako zápas s bundesligovým týmem, ve kterém hrajeme o náš i národní koeficient a sportovní prestiž. Jsem rád, že jsme to zvládli, Taras se obětoval pro tým, kluci už mu děkovali, zranění u něj bohužel bude vážnější,“ zakončil pětačtyřicetiletý trenér.

Zdroj: slavia.cz, uefa.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 230 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace