Všiml jsem si, že na Letné nejsem respektován, přiznal brankář Sparty Nita po vyřazení ze základní sestavy

Déle, než dva roky je jasnou jedničkou pražské Sparty, přesto se po debaklu na Slovácku již do brány nevrátil. Rumunský brankář Florin Nita nyní promluvil otevřeně o svém zklamání z jednání klubu. „Nedostal jsem žádné vysvětlení,“ smutnil.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Od svého přestupu do pražské Sparty patřil ke klíčovým oporám mužstva, za které do dnešního dne odchytal více než stovku utkání a podepsal se pod triumfem v domácím poháru i úspěchy na evropské půdě. Ještě na startu letošního ročníku byl rumunský reprezentant Florin Nita jasnou jedničkou jak v národním týmu, tak na Letné. Od čtyřbrankového debaklu proti Slovácku však šanci nedostal.

Rumunská jednička přitom má za sebou statisticky úspěšný půlrok. Ve třiadvaceti utkáních dokázal vychytat devět čistých kont a po Aleši Mandousovi ze Slavie a Jindřichu Staňkovi z Plzně jasně v této statistice vévodí tuzemské nejvyšší soutěži. V posledních šesti utkáních pražské Sparty, včetně zápasů Evropské ligy, však Nita skončil pouze na lavičce a v základní sestavě jej nahradil sedmadvacetiletý Slovák Dominik Holec.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Ten přitom v letošním ročníku nastupoval jen za druholigový B-tým a v loňské sezóně hostoval v polském Rakówě. Florin Nita se nyní pro Rumunský rozhlas svěřil, že se současnou situací zdaleka není spokojený. „Bylo to těžké období, protože jsem týmu pomáhal, byl jsem klíčovým hráčem, přispíval jsem k výsledkům a před zápasem s Rangers jsem se dozvěděl, že nebudu hrát. Nedostal jsem žádné vysvětlení,“ prohlásil.

Čtyřiatřicetiletý brankář přiznal, že se nejprve domníval, že jde na výměnu pouze na jedno utkání. „Myslel jsem, že je to jen na jeden zápas, ale pak jsem viděl, že trenér stále preferuje mého spoluhráče. Nevím, co na to říct. Budu se snažit získat zpět své místo a pracovat na tom, abych se dostal zpět do základní sestavy,“ pokračuje Nita, podle kterého se mohl tento fakt projevit i na jeho výkonech v tréninku.

iZdroj fotografie: Reuters

Je to těžké, nejsem robot, který vždy trénuje naplno. Když si všimnete, že jste odsunuti stranou, i když do toho dáváte srdce, je to, jako byste nepracovali se stejnou radostí. Všiml jsem si, že tu nejsem respektován. Chci dál chytat, ještě jsem neukázal všechno, co umím,“ pokračuje s tím, že v případě pokračování aktuální situace se bude ohlížet po jiných možnostech.

Pokud nedostanu konkrétní vysvětlení, pokud mi to nebude jasné, budu chtít pokračovat jinde. Rád bych zůstal v zahraničí, pokud to bude možné. Ale ve fotbale nikdy nevíte. Byl to nejlepší rok mé kariéry. Mám za sebou dobré výkony a vývoj, ze kterého mám radost,“ zakončil pro Rumunský rozhlas.

Zdroj: Digi Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“