Všichni jsme zklamaní. Věřím, že nás to posílí, přiznal Bílek po remíze na Spartě. Co prohlásil o zahozených tutovkách Šulce?

Ještě po hodině hry byla blízko vítězství, přesto po remíze ztrácí ligové vedení. Plzeňská Viktoria nezvládla závěr utkání proti pražské Spartě a po výsledku 2:2 bere jen bod.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Západočeši přitom vstoupili do utkání skvěle a již po dvaceti minutách šli do vedení zásluhou hlavičky Tomáše Chorého. V 53. minutě navíc přidal druhou branku Lukáš Hejda a Plzeň byla blízko udržení vedoucí příčky ligové tabulky. Sparta však v 71. minutě dokázala snížit a v nastavení druhé půle zpečetil dělbu bodů Adam Hložek. „Musím kluky pochválit, protože sehráli vynikající zápas,“ prohlásil pro klubový web Bílek.

Nakonec byl smolný, jelikož jsme ho měli vyhrát výrazným rozdílem, ale bohužel jsme nezvládli konec. Neuhlídali jsme standardku a místo toho, abychom proměnili jednu ze dvou tutovek v závěru, tak jsme inkasovali,“ doplňuje na adresu dvou brankových příležitostí, které v 88. respektive 89. minutě zahodil záložník Pavel Šulc. „To je obrovská chyba, měl dvě stoprocentní šance,“ dodal na tiskové konferenci Bílek.

iZdroj fotografie: Reuters

Kdyby dal na tři jedna, pravděpodobně by bylo rozhodnuto. Budeme pracovat na tom, aby koncovku zlepšil,“ doplnil Bílek, který však věří, že Plzeň má stále šanci bojovat o titul. „Věděli jsme, že v případě našeho úspěchu na Letné to bude mít Sparta velmi těžké. Přesto je pořád naše výchozí pozice velmi dobrá. Zápas si vyhodnotíme a pak se připravíme na České Budějovice,“ pokračuje.

Musíme šlapat dál, ví Hejda

Pokud chceme být spěšní, musíme na dnešní výkon navázat. Pokud polevíme, výhry nebudou přicházet. Jsem rád, že jsme odevzdali takový výkon, i když pro nás se smutným koncem. Všichni jsme zklamaní. Ale věřím, že nás to posílí,“ doplnil Bílek, jehož svěřence čeká v únoru mimo Dynamo ještě souboj s Pardubicemi. Právě v dalších ligových utkáních musí podle obránce Lukáše Hejdy Západočeši naplno bodovat.

Výkon byl dobrý, všechno běželo podle našeho plánu, ale nezvládli jsme konec. Můžeme se odpíchnout od toho, že i na Letné umíme sehrát takhle dobrý zápas. Musíme šlapat dál,“ zakončil jednatřicetiletý stoper.