Vrba opět ovládl anketu Trenér roku. Naposledy?

Uplynulý rok byl pro trenéra FC Viktorie Plzeň skutečně úspěšným. Se svým týmem dokázal triumfovat v domácí nejvyšší soutěži a také postoupit do skupiny prestižní Ligy Mistrů. Pro nikoho tedy nebylo žádným velkým překvapením, že se mu podařilo již poosmé ovládnout kategorii Trenér roku, která je každoroční součástí ankety Fotbalista roku. Nicméně to letos bylo opravdu jen o vlásek. Blíží se konec Vrbovi nadvlády nad českým fotbalem?

Historicky neúspěšnější trenér v rámci této ankety

Kdyby nebylo vítězství Vítězslava Lavičky v ročníku 2016, kraloval by Pavel Vrba českým trenérům nepřetržitě již devět let. Takto se nyní raduje „pouze“ z osmého skalpu. V počtu prvenství se mu tak podařilo předstihnout dosavadního lídra tabulek Karla Brücknera. Sám Vrba toto srovnání ovšem nepovažuje za správné. Dle jeho názoru toho pan Brückner vykonal pro Českou republiku mnohem více, zejména na národní úrovni. Vzpomínal přitom na medaili, ale i další velké úspěchy, kterých pod Brücknerovým vedením reprezentace dosáhla.

Prvenství v anketě jej ale samozřejmě potěšilo. Připisoval ho nejen úspěchu na domácí scéně v předešlé sezóně, ale také zatím největšímu bodovému zisku svých svěřenců ve skupině Ligy mistrů, kde Viktorka Plzeň dokázala dvakrát zvítězit, jednou remizovat a jen o vlásek jí tak unikl postup do vyřazovací části.

Blíží se konec Vrbovo éry?

V letošní sezóně se ovšem fotbalistům Plzně zatím příliš nedaří. Šance na titul po několika špatných výsledcích mizí v nedohlednu a po herní stránce to není také žádná sláva. Slavia Praha pod vedením Jindřicha Trpišovského oproti tomu zažívá jeden úspěch za druhým. Trpišovský v anketě Trenér roku skončil druhý se ztrátou tří bodů. Dokáže v příštím roce sesadit Vrbu z trůnu? Možná. Na to si ovšem budeme muset počkat.