Vrátí se Stanciu do Evropy? Kouč Slavie Trpišovský nastínil jednání

Osm měsíců uplynulo od odchodu rumunského záložníka Nicolae Stancia do čínského celku Wuhan Three Towns. Existuje podle trenéra Jindřicha Trpišovského šance, že by se produktivní eso opět objevilo v Edenu?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

4 miliony euro, tedy zhruba sto milionů korun. Takovou částku zaplatil v polovině března čínský klub Wuhan Three Towns za služby devětadvacetiletého záložníka Nicolae Stancia, který měl za sebou úspěšné angažmá v dresu pražské Slavie. Produktivní kreativec odehrál v Edenu napříč soutěžemi 111 utkání, ve kterých se prezentoval pětadvaceti góly a osmadvaceti asistencemi a patřil ke klíčovým oporám mužstva. Přesto se vedení sešívaných rozhodlo svolit k jeho přestupu do Číny, kde patří k nejlépe vydělávajícím evropským hráčům.

Rumunský reprezentant se navíc v aktuálním ročníku zařadil mezi nejlepší hráče čínské superligy a vede svůj celek k mistrovskému titulu. Wuhan Three Towns je aktuálně na první příčce, na záda mu však dýchá mužstvo Shandong Taishan se stejným počtem bodů. Do konce tamního ročníku, který se uzavře v polovině prosince, však stále zbývá sedm ligových kol. Poté bude otazníkem, zda se rodáka z města Alba Iulia, pokusí ulovit některé z evropských mužstev.

iZdroj fotografie: Wuhan Three Towns FC

Stanciu totiž ukázal svou produktivitu i v Číně, kde si v 21 utkáních připsal osm branek a u stejného počtu gólů asistoval. V klubu má však platnou smlouvu až do prosince 2024. Spekulovalo se zejména o zájmu pražské Slavie, který není potvrdil také trenér Jindřich Trpišovský. „S Nicem jsme v kontaktu celou dobu, Slavii má v srdci. Při odchodu sám říkal, že pokud se bude vracet do Evropy, tak jedině k nám, což stále platí,“ nastínil na stránkách klubu.

Trpišovský: Nemyslím si, že kluby se dohodnou

Víme, jak moc nám chybí, hodně bych si ho přál. Náhradu za něj jsme dodnes nenašli, trpí tím hlavně ofenzivní hráči. I přes to, že jsme v lize dali mnoho gólů a dostáváme se do obrovského množství šancí, stále nám chybí jeho rozdílové přihrávky. Dokázal vytvořit šance absolutně z ničeho,“ vzpomíná na výkony devětadvacetiletého Rumuna zkušený stratég. Jedním dechem však dodává, že dohoda mezi oběma kluby bude zřejmě mimo finanční možnosti Slavie.

iZdroj fotografie: Reuters

Bohužel si ale nemyslím, že se kluby zejména po finanční stránce dokážou dohodnout,“ zakončil Trpišovský.

Chtěli byste opět vidět Stancia v dresu pražské Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat