Votroci řeší posilu jako hrom. Jde o bývalou hvězdu českého národního týmu

Hradec Králové loví posilu zvučného jména. Aktuálně řeší dlouholetého hráče Bundesligy, který zářil i v české reprezentaci. Domluví se?

i Zdroj fotografie: FC Hradec Králové
                   

Prakticky od příchodu do Hradce Králové chce Václav Kotal po vedení kreativního záložníka. Zatím se trenér nedočkal, Votroci ale nyní řeší příchod velkého jména. O koho jde? Reprezentační kariéru již před nějakým časem ukončil, na klubové úrovni ale stále hraje. Sice již nepůsobí v Bundeslize, ale ani řecká liga, do které zamířil před rokem, není špatnou adresou. Už tušíte?

Vaclík nevyšel

Nejedná se o první případ, kdy Východočeši oslovili výraznou tvář českého fotbalu. V lednu Votroci lanařili gólmana Tomáše Vaclíka. Vítěz Evropské ligy, který má na kontě 54 zápasů v českém nároďáku, ale upřednostnil zahraniční nabídku. Ačkoliv to v závěru španělského přestupového okna vypadalo, že jeho námluvy s druholigovým Albacete krachly kvůli zdravotní prohlídce, o tři týdny později je vše jinak. Zkušený brankář přece jen našel s klubem společnou řeč a nakonec s Albacete podepsal smlouvu do konce letošní sezony.

Bývalý kapitán české reprezentace Vladimír Darida nyní působí v Arisu Soluň.
iZdroj fotografie: Aris Soluň

Nyní se Hradec Králové snaží přilákat záložníka řeckého Arisu Soluň. Vladimíra Daridu oťukával klub již v průběhu léta, to ale šlo jen o neformální debaty. Nyní už Votroci přišli s konkrétní nabídkou. Nezbývá jim ovšem mnoho času na vyřízení formalit. Přestupové okno se v Česku zavírá 22. února. Kývne bývalý kapitán české reprezentace?

Návrat? Spíš později

Podle informací SportyŽivě je tato varianta nepravděpodobná. Vladimír Darida i jeho rodina jsou v Řecku spokojení. Dvojnásobný český mistr, který deset let kopal Bundesligu, navíc vcelku pravidelně hraje v základní sestavě Arisu a klubu se daří. Jeho syn začne chodit do školy až za rok a půl. Právě s ohledem na tento fakt se dá očekávat, že nyní nabídku Hradce Králové odmítne. Nicméně Darida na okraji východočeského města staví dům (jeho žena pochází z Hořic) a budoucí angažmá v klubu rozhodně není žádné sci-fi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články