Vaclík se do Španělska nevrátí. Smlouva byla připravena k podpisu, nakonec ale vše padlo. Co se stalo?

Český reprezentační gólman měl rázně nakročeno k návratu do Španělska. Když byla dohoda téměř hotová, najednou se vše otočilo. Co se stalo?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Brankář Tomáš Vaclík již ve Španělsku působil. V letech 2018 až 2021 chytal za ambiciózní tým FC Sevilla. S ní také slavil triumf v Evropské lize. Nyní to vypadalo, že se český reprezentant po třech rocích vrátí na Pyrenejský poloostrov. Deník As potvrdil, jednání probíhala hladce a pokročila do finální fáze. Pár hodin před uzavřením španělského přestupového okna ovšem dohoda padla.

Vaclík do 2. ligy?

Předně je potřeba zmínit, kdo měl o služby Tomáše Vaclíka zájem. Jde o druholigové Albacete, které českého brankáře lákalo již v létě. Tehdy gólman nabídku odmítl. Nyní jednání výrazně pokročila, jenže… Když došlo na zdravotní prohlídku, šance na dotažení podpisu se brzy začala limitně blížit nule.

Tomáš Vaclík působil tři roky v Seville. Nyní byl blízko dohodě s druholigovým Albacete, jenže neprošel zdravotní prohlídkou.
iZdroj fotografie: FC Sevilla

Prohlídka totiž údajně odhalila, že má Vaclík problém kolenem, konkrétně s křížovými vazy. Neslyšeli jsme podobný příběh před nedávnem? Ano, téměř shodně se vyvíjel přestup Rafia Durosinmiho z Plzně do Frankfurtu. Eintracht nakonec z transferu za 10 milionů eur vycouval. Stejně se zachovalo i Albacete. Vaclík se tak musí po angažmá poohlédnout jinde. Na stole má pořád třeba nabídku z Hradce Králové, odkud by to měl na EURO určitě blíž, že z Albacete.

Měl by Tomáš Vaclík jet na EURO?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články