Vlkanova v základu? Předvedl víc než Hložek. Bylo tam hodně dobrých momentů, podotkl plzeňský záložník

Proti Švýcarsku nastoupil Adam Vlkanova poprvé v základní sestavě národního týmu. Na levém křídle si vedl velmi dobře, mimo jiné orazítkoval břevno. „Je to nešťastný výsledek. Po tom výkonu to mrzí,“ poznamenal po utkání.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Čeští fotbalisté potřebovali v úterý vyhrát ve Švýcarsku, aby se udrželi v elitní skupině Ligy národů. I když si Schick a spol. vytvořili řadu šancí, nakonec prohráli 1:2. Je to nešťastný výsledek. Měli jsme první šance, dali jsme břevno. Měli jsme dobré náznaky, šanci Vaška Černého výborně chytil (brankář) Sommer. Hrozná škoda. Pak z centru dostaneme první gól, hned potom druhý,“ řekl po utkání novinářům Adam Vlkanova, který v 8. minutě napálil míč do břevna.

Po takovém výkonu to mrzí

Po dvou slepených gólech Švýcarů ze 30. minuty vrátil těsně před poločasem český tým zpět do zápasu Patrik Schick. Dali jsme kontaktní gól ještě do šatny, což nám pomohlo. Věděli jsme, že šance je, byli jsme pořád na dostřel. Strašná škoda, že jsme to tam nedotlačili. Měli jsme penaltu, další tyč. Po tom výkonu to mrzí, bylo tam hodně dobrých věcí,“ připomněl ofenzivní záložník pokutový kop a střely Coufala a Kuchty do tyče.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Adam Vlkanova poprvé oblékl reprezentační dres v duelech s Portugalskem, ve kterých odehrál 17 a 27 minut. Ve Švýcarsku si odbyl premiéru v základní sestavě. Nervy si nějak nepřipouštím, naopak se na tyhle zápasy strašně těším. Jsem strašně rád, že je můžu hrát. Vždy chci ukázat, co umím, proč jsem tady. Doufám, že se mi to nějak povedlo. Jsou věci, které jdou vždy zlepšit. Ale myslím, že tam bylo hodně dobrých momentů. Já si na tyhle zápasy věřím, vždy bych chtěl být na hřišti, uvedl Vlkanova.

Takové zápasy chce každý hrát

Český národní tým obsadil ve skupině poslední místo a v Lize národů tak sestupuje do divize B. „Je to škoda pro všechny. Pro český fotbal, pro nás, že se nebudeme moci měřit s úplně nejvyšší špičkou. Ale také v té béčkové skupině jsou výborní soupeři, i tam to bude těžké. Ale určitě se budeme snažit vrátit zpátky, protože tohle jsou zápasy, které chce každý hrát,“ dodal Vlkanova.

Měl by v reprezentaci nastupovat na levém křídle Hložek nebo Vlkanova?