Vízek se rozpovídal o Řepkovi, zpochybňuje jeho inteligenci

                   

Zprávy o Tomáši Řepkovi a jeho „očekávaném“ pobytu za mřížemi v posledních dnech hojně rezonují nejen mediálním, ale také sportovním prostředím. Mnoho profesionálních sportovců mu přes sociální sítě posílá slova útěchy a podpory (ačkoli jim určitě neunikl fakt, že se legenda Sparty do problémů dostala vlastní vinou). Najdou se ovšem i tací, kteří si v otázkách kolem bývalého stopera neberou servítky. Jedním z nich je třeba Ladislav Vízek, jenž je znám svou bezprostředností a upřímným vystupováním za jakékoli situace. Co pronesl na adresu Tomáše Řepky?

„On není zlej, on je jenom hloupej“

Ladislava Vízka pojí s Řepkou poměrně bohatá minulost. Dá se o nich dokonce říci, že jsou přátelé. Čtyřiašedesátiletý fotbalový expert, který většinu své aktivní sportovní kariéry strávil ve službách Dukly Praha (jen poslední dva ročníky hrál ve francouzském Le Havre AC) byl podle dostupných informací v šoku, když se dozvěděl, jak vysoký trest odnětí svobody byl Řepkovi vyměřen:

„Je to teď ve mně strašně rozporuplné. Samozřejmě mu to nepřeji. Hráli jsme spolu fotbal a rozebírali jsme tyhle věci. On je hodnej, ale hloupej. Věřil jsem, že mu to nenandají a slitují se. Když jsem četl, co všechno udělal, tak tam jde za svou hloupost. Auta a ženský, to je zlo pro Tomáše. Ty největší slasti ho dostaly do vězení.“

Olympijský vítěz z roku z roku 1980 si nemyslí, že by byl Řepka špatný člověk. Jeho prohřešky jednoduše přisuzuje nepříliš ohromující inteligenci. Zároveň doufal, že trest za internetové výpady proti exmanželce Vlaďce Erbové, řízení pod vlivem alkoholu a zpronevěru automobilu nebude tak vysoký. Na druhou stranu se ovšem taková dohra dala čekat, vzhledem k rozsahu a povaze prohřešků, kterých se bývalá opora West Hamu dopustila. Stále se opakující řízení s alkoholem v krvi opravdu není nic, co by mělo ujít zaslouženému trestu, ať už se jedná o kohokoli. To samé se dá říci o zpronevěře vozidla.

Vízek se obává, že Řepka nemusí pobyt ve vězení zvládnout

Ladislav Vízek, jehož zetěm je další vysloužilý fotbalista Vladimír Šmicer, dále vyjádřil své obavy nad tím, aby Řepka vězení vůbec unesl. Kolikrát už jsme byli svědky toho, že podobné problémy zničily nejeden lidský život.

„Pan Pelta byl ve vazbě měsíc a jsou to jeho nejhorší zážitky života. A Řepka jde na dva roky… Asi si to neuměl uvědomit. Říkal nám na fotbale, že si to odsedí a hlavně si přál, aby zůstal našim kamarádem. Od té doby jsem ho neviděl.“

Přátelství mezi dvěma sportovními legendami tedy neskončí ani poté, co si Řepka svůj trest odpyká. Vízek zároveň s nadsázkou dodal, že se tato zkušenost může stát námětem pro další knihu, kterých má Řepka na kontě už několik.

Foto: eurosport.fr

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články