Víra a fotbal, dva nejslavnější představitelé dvou různých světů

Foto: skysports.com

Svět fotbalu je plný zajímavých osobností, které svými příběhy pravidelně plní přední strany sportovních plátků. Mezi těmi nejvíce skloňovanými hráči světové špičky se bezesporu objevují dva fotbalisté, jejichž osudy jsou momentálně spjaty s elitními anglickými celky Premiere League. Řeč je o Paulu Pogbovi a Davidu Luizovi, které kromě přirozeného talentu pojí také víra. Oba se ovšem pohybují na opačné straně spektra – David Luiz je od malička křesťanem, Paul Pogba zas našel štěstí v Islámu. Jaký vztah ke své víře fotbalisté vlastně mají?

Paul Pogba je prý lepším člověkem právě díky víře

Francouzský reprezentant svou hvězdnou kariéru odstartoval v tamním Le Havre FC, odkud se ještě v mládežnickém věku stěhoval na Britské ostrovy. Tam nejdříve po dobu tří let hrál za nižší věkové kategorie Manchesteru United a posléze dostal rovněž šanci v A-týmu. Během jedné sezóny se objevil pouze ve třech soutěžních utkání, proto jeho další kroky směřovaly někam, kde chtěl dostávat mnohem více prostoru. Dohodl se s italským Juventusem Turín, kde během čtyř let zanechal opravdu výraznou stopu. Naskočil do 124 zápasů a nastřílel 28 branek, patřil mezi stabilní články základní sestavy.

Když zatoužil po změně, jeho zrak se upřel opět k anglickému velkoklubu, který jej s nadšením (a za velkou sumu) přivedl zpátky. V Manchesteru začal opět velice dobře, ale poslední dvě sezóny nejsou pro něj ani celý tým příliš pozitivní. Pogbu více než herní kvalita zdobí série skandálů, kterými dává novinářům témata k sepsání mnoha článků. Nedávno se pochlubil, že našel štěstí ve víře. Zvolil si Islám, který je podle něj mediálně očerňován neprávem:

„Náboženství mě dělá lepším člověkem. Islám není image, kterou všichni vidí – terorismus. Opravdová víra je něco úplně jiného, než jak se ukazuje v médiích – a je to krásné.“

David Luiz a spekulace o jeho sexuálním životě

David Luiz je všeobecně známí mimo fotbalové kvality také kvůli jedinečnému účesu, kterým se může rovnat maximálně českému talentu Alexi Královi. Dvaatřicetiletý Brazilec ve službách londýnské Chelsea mimo dvouleté anabáze u PSG dlouhých sedm let. Za tu dobu, co je profesionálním fotbalistou, stihl do své sbírky přidat několik cenných trofejí. S Chelsea například vybojoval titul mistra Premiere League, dva skalpy v FA Cupu, jedno vítězství v prestižní Lize mistrů či dvě zlaté medaile Evropské ligy. S PSG dvakrt ovládl Ligue 1 a stejným počtem se může pyšnit také v rámci Francouzského fotbalového poháru.

David byl od malička vedená rodiči i učiteli k ortodoxní křesťanské víře (možná právě Bohu může děkovat za dar, který mu byl svěřen do vínku), což dokládá jedno z jeho vyjádření na sociálních sítích:

 „Všechno v životě patří Bohu. Náš cíl již byl předurčen. Moje víra mi dává víru, že můžu jít ven a vystupovat a zlepšovat se jako hráč. Dává mi sílu a inspiraci.“

Dříve se hojně spekulovalo o tom, zda-li není fotbalista náhodou sexuálními akty nepolíbený. Luiz dlouho mlčel a nechával v tom veřejnost pořádně „vykoupat“, než pronesl, že žen měl v tomto směru hned několik. Dvojník Leváka Boba z populárního animovaného seriálu Simpsonovi tedy není žádným neviňátkem, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Foto: skysports.com