Viktoria Žižkov zachráněna. Nový majitel uhradil dluhy a chce do první ligy

Foto: partizanbristle.blogspot.com

Viktoria Žižkov patří mezi významné pražské fotbalové kluby. Poslední doba však pro klub nebyla nijak příznivá. Naopak. Klub, která byl zvyklí hrát v první lize nyní hraje ligu druhou. A k tomu musíme přidat i řadu nesplacených finančních závazků. Tedy dluhů. I proto se začala celkem aktivně hledat cesta, jak z toho ven. Tedy hlavně jak zaplatit dluhy a pokusit se dostat zpět do první ligy.

Viktoria Žižkov má nového majitele

Cesta se našla. Viktoria Žižkov má nového majitele. Tím je Martin Louda, který je mimochodem sám žižkovským rodákem, a tak má ke klubu určitý vztah. I to je jeden z důvodů, proč se mu rozhodl pomoci. Známý fotbalový klub koupil v internetové aukci. Byl to tedy právě on, kdo dal mezi dalšími zájemci tu nejvyšší nabídku. V majetkové struktuře se mění také jméno předsedy představenstva, kterým se stává Martin Richter. Původní majitel Viktorky však úplně neodchází, jelikož bude stále členem představenstva.

Dluhy jsou uhrazeny

Hlavní pozitivní zprávou je především to, že Viktoria Žižkov má díky novému majiteli uhrazeny všechny své závazky. Tedy že díky němu již aktuálně nemá dluhy, a tak může začít s čistým štítem. To se samozřejmě pozitivně projeví i na celkové atmosféře, která nebude tak napjatá, jelikož se vedení může začít věnovat fotbalu a ne tomu, co a kde je třeba zaplatit a jak to udělat. Některé závazky klubu byly totiž i více než dva roky staré, a proto bylo třeba je vyřešit co možná nejdříve.

Cíl je jasný – první liga

Cíl nového majitele je jasný. Viktoria Žižkov by měla opět hrát první ligu a tam bude chtít klub ze své rodné čtvrti také dostat. Nemusí to být až tak nereálné. Aktuálně je sice Viktoria Žižkov v tabulce druhé ligy na šestém místě, ale na třetí místo, které by jí zajišťovalo baráž, ztrácí jenom pět bodů. To není nic, co by se nedalo během jarní části smáznout a vydat se vstříc jasnému cíli.

Foto: partizanbristle.blogspot.com