Viktoria Plzeň hlásí velký exodus. Štruncovy sady opouští hned trojice hráčů – SportyŽivě

Viktoria Plzeň hlásí velký exodus. Štruncovy sady opouští hned trojice hráčů

Plzeňská Viktoria po těsném vypadnutí z evropských pohárů hlásí první výrazné zúžení kádru. Štruncovy sady dnes oficiálně opustil reprezentační stoper Jakub Brabec, v kádru trenéra Michala Bílka pro zbytek letošního ročníku nepokračují ani Michal Hlavatý a Lukáš Matějka.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Devětadvacetiletý stoper Jakub Brabec včera oficiálně podepsal tříletou smlouvu v řeckém Arisu Soluň, Štruncovy sady však opustí i další dva hráči. V kádru kouče Michala Bílka se neprosadil třiadvacetiletý útočník Lukáš Matějka, který míří na roční hostování do Pardubic. Formou roční výpůjčky míří odchází z Plzně také třiadvacetiletý záložník Michal Hlavatý, jehož získala Mladý Boleslav.
Vzhledem k tomu, že jsme byli vyřazeni z evropských pohárů, musí logicky dojít k redukci našeho kádru. U obou hráčů nebyla v minulých týdnech taková herní vytíženost, takže se nabízí právě možnost hostování v jiných ligových týmech. Cílem je, aby oba pravidelně nastupovali a my jejich výkony budeme samozřejmě pečlivě sledovat. Oběma přeji hodně štěstí,“ prohlásil pro klubový web k odchodům generální ředitel klubu Adolf Šádek.


iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzen

Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím přiznal, že klub z města automobilů chce Hlavatého využívat jako alternativu k devětatřicetiletému středopolaři Marku Matějovskému.  „Je to typ konstruktivního hráče, který má fotbalové myšlení. Na tuto pozici sice máme Marka Matějovského, před kterým klobouk dolů, jaké fantastické utkání odehrál například naposledy v Ostravě, ale musíme myslet taky na to, že jej nebudeme mít k dispozici v každém zápase,“ prohlásil pro klubový web Jarolím.

Sám Hlavatý, který uplynulé dva ročníky nastupoval za Pardubice, se těší zejména na spolupráci s bývalým reprezentačním trenérem. „S panem Jarolímem už jsme se o mé roli bavili a řekl mně, že naše spolupráce není jen o jednom rozhovoru, ale že se v průběhu sezóny budeme opakovaně bavit o tom, co ode mě očekává a bude očekávat,“ prohlásil odchovanec příbramského fotbalu, který by rád v Mladé Boleslavi útočil na špici tabulky.

Podobá se to Viktorii Plzeň tím, že Boleslav má také vysoké ambice a chce útočit na špičku ligové tabulky. Věřím, že se v týmu zabydlím a prosadím se ke spokojenosti trenéra, fanoušků i sebe samotného,“ doufá.

zdroj: fcviktoria.cz, fkmb.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1572 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace