Viktoria Plzeň hlásí novou zahraniční posilu. Sparťanský obránce míří do Polska

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Plzeňská Viktoria hlásí novou zahraniční posilu, cestou Abdallaha Simy přichází senegalský záložník. Ruský obránce Alexej Tatajev po dvou a půl letech opouští Mladou Boleslav. Hradec Králové ulovil zkušeného brankáře. Přestupový souhrn uplynulých dní nabídne i odchod obránce pražské Sparty do polské Ekstraklasy.

Hanousek míří za Klimentem a Frydrychem

Osmadvacetiletý levý obránce Matěj Hanousek poprvé okusí zahraniční angažmá. Kmenový hráč pražské Sparty zamířil na hostování s opcí do třináctého týmu uplynulého ročníku polské Ekstraklasy. Ve Wisle Krakow, kterou trénuje bývalý kouč Viktorie Plzeň Adrián Guľa, se setká i s dalšími legionáři Janem Klimentem a Michalem Frydrychem.

Nováček získal zkušeného brankáře

izdroj: FC Hradec Králové

Nováček z Hradce Králové ulovil brankáře s prvoligovými zkušenostmi. Ze sestupující Opavy přichází jako volný hráč třicetiletý Vilém Fendrich, který v uplynulé sezóně odchytal dvě desítky utkání. Nyní přichází do východočeské metropole jako náhrada za zraněnou jedničku Michala Reichela.

„Michala bohužel zatím nepustí do tréninku zdravotní problémy, na to jsme museli reagovat. Proto jsme přivedli brankáře, který má ligové zkušenosti, z Opavy přichází jako volný hráč,“ prozradil sportovní ředitel Jiří Sabou.

Ruský krajní bek se vrací do vlasti

Mladou Boleslav po dvou letech opustil ruský obránce Alexej Tatajev. Třiadvacetiletý odchovanec Alanie Vladikavkaz, který v české nejvyšší soutěži za dva a půl roku nastoupil do pěti desítek utkání, míří právě do svého mateřského klubu.

„Byl jsem tady spokojený a budu vzpomínat jenom v tom nejlepším. Angažmá v Mladé Boleslavi mě výrazně prospělo ve fotbalovém růstu. Získal jsem mnoho zkušeností, kterými chci nyní pomoci klubu, kde jsem fotbalově začínal, k postupu z druhé ligy do elitní ruské soutěže,“ prohlásil Tatajev pro klubový web.

Viktoria Plzeň získala senegalského záložníka

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Posílení hlásí i plzeňská Viktoria. Cestou Abdallaha Simy, tedy skrze francouzský Évian a Táborsko, míří do kádru Západočechů senegalský záložník Modou Ndiaye. Čtyřiadvacetiletý středopolař podepsal ve Štruncových sadech tříletou smlouvu.

„Jsem rád, že se transfer Modoua podařilo dotáhnout. V trénincích i v zápasech přesvědčil trenérský tým o své kvalitě nejen výkony, ale i správným přístupem. Věřím, že bude pro tým přínosem,“ prohlásil generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Jsem velmi šťastný, že mohu s Viktorií Plzeň podepsat smlouvu. Plzeň je velký klub. Jsem za to opravdu hrozně rád. Je to pro mě obrovská výzva, jsem připravený pro klub odevzdat to nejlepší,“ prohlásil pro klubový web Ndiaye.

zdroj: fcviktoriaplzen.cz, fchk.cz, transfermakt.com, fkmb.cz, sparta.cz, wisla.pl

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články